Subaru XV debiutuje w Szanghaju

20 kwietnia 2011
Bez kategorii, Nowości Subaru

Tydzień temu Subaru ujawniło pierwsze zdjęcia konceptu XV, który ma zintegrować funkcjonalność SUVa w atrakcyjnym nadwoziu. Nie jest to pierwsza próba japońskiego producenta, gdyż na niektórych rynkach (także w Polsce) prowadzi już sprzedaż podwyższonej Imprezy oznaczanej także symbolem XV (zobacz nasz test Imprezy XV).

Subaru XV debiutuje w Szanghaju Subaru XV debiutuje w Szanghaju Subaru XV debiutuje w Szanghaju Subaru XV debiutuje w Szanghaju

Oficjalna premiera nowego modelu nastąpiła wczoraj podczas salonu w Szanghaju. Premierze towarzyszy tajemnicze hasło „ProTren”, które Subaru tłumaczy jako połączenie Profesjonalnego narzędzia i wyglądu Trendy. Koncept nie jest jednak stylistyczną rewolucją.

Subaru XV debiutuje w Szanghaju Subaru XV debiutuje w Szanghaju Subaru XV debiutuje w Szanghaju Subaru XV debiutuje w Szanghaju

Prezentuje dość wyraźne zmiany dotychczasowego nadwozia Imprezy, ale sylwetka, linie karoserii pozostały niemal takie same. Nowe elementy to sześciokątny grill, światła kojarzące się z oczami drapieżnego ptaka, panoramiczny szklany dach i geometryczne kształty w tylnej części nadwozia.

Ekstrawaganckie koła aluminiowe zostały zaprojektowane zarówno pod kątem jak najlepszej funkcjonalności jak też ciekawego wyglądu. Ich unikalność spowodowana jest ciekawą kolorystyką, połączeniem czerni, srebra i błękitu.

We wnętrzu zastosowano ciekawą, jasną tapicerkę i fotele w sportowym stylu, które czynią kabinę bardzo nowoczesną. Pod maską znajdzie się 2-litrowy silnik DOHC z bezstopniową przekładnią CVT.

źródło: wł

Leave A Comment