SsangYong KEV2 Concept – elektryczny SUV

4 kwietnia 2011
Bez kategorii, Nowości SsangYong

Koreański konstruktor SUVów pojawił się ponownie na targach samochodowych w Genewie w marcu, ale nie zaskoczył niczym szczególnym. Teraz włącza się do walki o zwycięstwo korzystając z przywilejów gospodarza.

SsangYong KEV2 Concept - elektryczny SUV SsangYong KEV2 Concept - elektryczny SUV

Na Auto Show w Seulu, które rozpoczęły się w czwartek Ssang Yong prezentuje kierunek, w którym będzie kroczył w przyszłość pokazując koncepcję elektrycznego SUVa o ciekawej stylistyce nazywając go KEV2. Właściwie jest to crossover, który być może swoją stylistyką wskazuje jak będzie wyglądać kolejna generacja Korando. Najistotniejsze w tej historii jest jednak to, że SsangYong pokazał pierwszy nowy model od czasu przejęcia producenta przez indyjski koncern Mahindra.

Poza efektownym wyglądem, który niełatwo będzie zapomnieć nie znamy żadnych szczegółów technicznych KEV2. Plotki o elektrycznej wersji Korando pojawiały się już od targów genewskich, wg nich silnik elektryczny powinien dysponować mocą około 160 koni mechanicznych i zasilany będzie akumulatorami litowo-jonowymi. Przewidywany zasięg auta to około 180 kilometrów a prędkość maksymalna 150 km/h.

źródło: wł

Leave A Comment