SLS 63 Supersport GT od Kicherera

26 kwietnia 2011
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Mercedes SLS 63 od AMG doczekał się modyfikacji. Zmiany zaproponowane przez firmę tunerską Kicherer są niebagatelne, poważne na tyle, że zdecydowano nawet o nowej nazwie dla tego superauta – SLS 63 Supersport GT.

SLS 63 Supersport GT od Kicherera SLS 63 Supersport GT od Kicherera SLS 63 Supersport GT od Kicherera SLS 63 Supersport GT od Kicherera

Nadwozie Mercedesa zostało upiększone zestawem elementów z włókien węglowych, zamontowano także ręcznie wykonany grill. Całą karoserię pokryto czarną, matową folią.

SLS 63 Supersport GT od Kicherera SLS 63 Supersport GT od Kicherera SLS 63 Supersport GT od Kicherera SLS 63 Supersport GT od Kicherera

Poza zmianą wyglądu zaingerowano także w układ napędowy. W komputerze sterującym silnikiem zmieniono program, wymieniono kompletny układ wydechowy, dzięki czemu moc 6.3 litrowego silnika V8 wzrosła z 571 KM do 630 KM, a moment obrotowy z 650 do 700 Nm. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje SLS-owi tylko 3,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 320 km/h.

Auto porusza się na 20-calowych (z przodu) i 21-calowych (z tyłu) felgach aluminiowych Kicherer RS-1. Poza tym tuner zastosował regulowane zawieszenie, przez co kierowca może zmieniać wysokość zawieszenia o 30mm za naciśnięciem przycisku.

We wnętrzu kabiny także pojawiło się sporo elementów z karbonu, głównie na konsoli, boczkach drzwi, jak również z tyłu foteli. Pomimo tego, że każdy SLS wzbudza na drodze sensację, to auto z pewnością będzie się wyróżniać na tle innych SLS-ów.

źródło: wł

Leave A Comment