Seat IBX wejdzie do seryjnej produkcji

27 kwietnia 2011
Bez kategorii, Nowości Seat

Zaprezentowany w Genewie koncepcyjny Seat IBX w 2012 roku powinien trafić do seryjnej produkcji. Plotka, która krążyła od targów genewskich w końcu została potwierdzona przez producenta . Do gamy Seata dołączy crossover.

Seat IBX wejdzie do seryjnej produkcji Seat IBX wejdzie do seryjnej produkcji Seat IBX wejdzie do seryjnej produkcji Seat IBX wejdzie do seryjnej produkcji

Hiszpanie chcą wejść do segmentu crossoverów jak najniższym kosztem, dlatego Seat rozszerzy gamę modelową korzystając z pomocy Audi. Na tej samej platformie będzie powstawał model Q3. Dla uproszczenia procesu produkcyjnego i obniżenia kosztów zdecydowano o produkcji obu aut w fabryce w hiszpańskim Martorell.

W koncernie VW patrzy się na wyniki poszczególnych marek, a Seat od lat jest marką o najwolniejszej dynamice sprzedaży więc wprowadzono tu plan naprawczy zakładający znaczącą poprawę w przeciągu 5 najbliższych lat. W przeciwnym razie mogą nastąpić drastyczne cięcia, których wszyscy z pewnością chcieliby uniknąć. Miejmy nadzieję, że IBX będzie takim kołem ratunkowym.

źródło: wł

Leave A Comment