Opel Meriva Design Edition – wersja limitowana

Opel Meriva, w kształcie jaki znamy sprzedawany jest od 2010 roku i już znalazł uznanie u ponad 120 tysiecy nabywców, dzięki czemu jest liderem sprzedaży w swojej klasie. W związku z dużą popularnością swojego jednobryłowego malucha Opel postanowił wprowadzić na rynek specjalną wersję limitowaną o nazwie Design Edition, zainspirowaną Corsą Color Edition, która odniosła duży sukces rynkowy.

Opel Meriva Design Edition - wersja limitowana Opel Meriva Design Edition - wersja limitowana Opel Meriva Design Edition - wersja limitowana  

W prezentowanej wersji Meriva wyposażona została w czarny dach o wysokim połysku, 18-calowe, dwukolorowe felgi aluminiowe, przyciemnione klosze lamp oraz tylne szyby a także światła przeciwmgielne. Dostępne jest pięć wersji kolorystycznych wnętrza: Casablanca White, Magma Red, Technical Grey, Star Silver oraz zupełnie nowa – Henna.

Standardowe wyposażenie obejmuje klimatyzację, radio CD, komputer pokładowy, skórzane obszycie kierownicy, elektryczne szyby, lusterka, tempomat oraz nowatorską konsolę środkową z systemem FlexRail.

W kwestii bezpieczeństwa znajdziemy w Merivie 3-punktowe pasy na wszystkich miejscach, komplet poduszek i kurtyn powietrznych, system ESP oraz rozłączane w przypadku zderzenia czołowego pedały. Dzięki temu Meriva zdobyła 5 gwiazdek w teście NCAP.

Minivan jest napędzany jednym z pięciu silników o mocach od 75 do 140 koni mechanicznych (2 diesle i 3 benzynowe) spełniających normy emisji spalin Euro5.

Ceny Merivy Design Edition rozpoczynają się od 19.570 euro.

źródło: wł

Leave A Comment