Odświeżona Kia Soul

27 kwietnia 2011
Bez kategorii, Frankfurt 2011 Kia Nowości

Popularny model Kia, pudełkowaty Soul po 3 latach produkcji doczeka się faceliftingu. Zmiany objęły zarówno wygląd zewnętrzny, jak też odświeżoną kabinę Soul’a.

Odświeżona Kia Soul Odświeżona Kia Soul Odświeżona Kia Soul Odświeżona Kia Soul

Z zewnątrz najszybciej zauważymy zmodyfikowany przód auta, wlot powietrza w zderzaku, LEDowe światła dzienne a także nowe kolory karoserii. Pod maską znajdzie się silnik o pojemności 1.6 litra z 6-stopniową skrzynią biegów, który po modyfikacjach dysponuje mocą 135 KM (wcześniej 124 KM) i może się pochwalić niższym zużyciem paliwa od poprzednika.

Odświeżona Kia Soul Odświeżona Kia Soul Odświeżona Kia Soul Odświeżona Kia Soul

Dla bardziej wymagających Amerykanów dostępny będzie także silnik 2-litrowy rozwijający moc 160 KM. Tu oprócz manualnej dostępna będzie także automatyczna skrzynia 6-biegowa.

Zobacz nasz test Kii Soul

Vice szef marketingu Kia Motors America, Michael Sprague podkreśla, że po tak krótkim czasie produkcji Kia już postanowiła ulepszyć jeden ze swych najpopularniejszych modeli, żeby dać klientom auto dające więcej radości z jazdy, bezpieczniejsze a jednocześnie pozwalające na tańszą eksploatację.

Odświeżona Kia Soul Odświeżona Kia Soul Odświeżona Kia Soul Odświeżona Kia Soul

Podkreśla, że udało się obniżyć zużycie paliwa o 10%, co przy rosnących cenach paliw pozwoli na zdobycie kolejnych lojalnych nabywców. Pomoże w tym także bogate wyposażenie seryjne , m.in. w kwestii bezpieczeństwa obejmujące wiele systemów, w tym ABS z EBD, BAS, ESP, TCS, a także wspomaganie podczas ruszania pod górę (HAC).

źródło: wł

Leave A Comment