Nowe Audi RS6 pojawi się szybciej niż oczekiwano

4 kwietnia 2011
Bez kategorii, Audi Nowości

Niemiecka walka mocarzy jest jeszcze daleka od zakończenia. Chcemy przedstawić Państwu nieco informacji na temat obecnego lidera, najmocniejszego na rynku Audi RS6.


Audi niestety nie opublikowało oficjalnego komunikatu, więc musimy opierać się na przeciekach prasowych, wg których obecna generacja A6 otrzyma emblemat RS6 już w przyszłym roku. Oznacza to, że nowa RS6 pojawi się na rynku o rok wcześniej niż głosiły pierwsze oficjalne zapowiedzi Audi.

To zła wiadomość… dla BMW, która ze swoim nowym M5 pojawi się na rynku już za kilka miesięcy i będzie musiała z niepokojem oglądać triumfalne wejście RS6 do salonów. Dominacja M5-ki nie będzie więc trwała bardzo długo.

Przeglądając dotychczasowe doniesienia prasowe na temat konstruowanych przez Audi silników trudno przewidzieć na pewno, który z nich trafi pod maskę. Najbardziej obiecująco wygląda nowa V8-ka projektowana wspólnie z Bentleyem.

Jeśli chodzi o nadwozie spodziewać się można, że Audi będzie kontynuować tradycję i sprzedawać będzie tego potwora zarówno w wersji sedan jak i kombi.

źródło: wł

Leave A Comment