Aktualności

Jaguar XJ z napędem na 4 koła

7 kwietnia 2011
Bez kategorii, Jaguar Nowości

Nie ma nic bardziej imponującego niż wielki, luksusowy Jaguar, ale z trywialnego powodu, jakim jest brak napędu na 4 koła i oszczędnego silnika diesla pod maską, sprzedaż flagowego modelu XJ zawsze była na dużo niższym poziomie niż konkurencyjnych modeli niemieckiej wielkiej trójki. Brytyjski producent postanowił zmienić to najszybciej jak się da.

Jaguar XJ z napędem na 4 koła Jaguar XJ z napędem na 4 koła Jaguar XJ z napędem na 4 koła Jaguar XJ z napędem na 4 koła

Wg magazynu AutoCar Jaguar pracuje nad XJ-em w wersji AWD, która ma szanse pojawić się na rynku w przeciągu dwóch lat. Produkt ten jest przygotowywany przede wszystkim pod kątem amerykańskich klientów, gdyż właśnie w USA Jaguar tradycyjnie notuje najlepsze wyniki sprzedażowe.

Jaguar XJ z napędem na 4 koła Jaguar XJ z napędem na 4 koła Jaguar XJ z napędem na 4 koła Jaguar XJ z napędem na 4 koła

Aż 70% egzemplarzy sprzedanych w Stanach Zjednoczonych posiada napęd na wszystkie koła, producent jednak nie widzi powodu, żeby nie powtórzyć tego wyniku na rynkach europejskich.

Nowy napęd XJ-a powinien być gotowy przed upływem 24 miesięcy. Niedawno Jaguar zaprezentował nowy, bardziej oszczędny 2.2 litrowy silnik diesla o mocy 190 koni, testowany aktualnie w modelu XF. Wprowadzenie nowego 4-cylindrowego common-raila pod maskę XJ powinno zdecydowanie poprawić sprzedaż tego auta w północnych stanach USA, gdzie 49% sprzedanych aut miało pod maską takie właśnie silniki.

źródło: wł

Leave A Comment