Hybrydowy Ford Fusion wjedzie do Chin

Na rynku chińskim pojawi się jeszcze w tym roku, ponieważ Ford dostrzegł, że apetyt Chińczyków na samochody amerykańskie jest nieograniczony – Ford Fusion z napędem hybrydowym spróbuje ten apetyt zaspokoić.


Rozpoczynając ekspansję na rynku, hybryda Forda będzie miała już na starcie przewagę ze względu na bardzo konkurencyjne zużycie paliwa na poziomie około 5,7 litra na 100 km w mieście i około 6,5 litra podczas jazdy autostradowej. Jeszcze więcej klientów Fusion powinien zdobyć dzięki ciekawemu wyposażeniu.

Na pokładzie znalazło się miejsce na wiele ciekawych urządzeń i gadżetów, m.in. system aktywowania głosem, zegary ze wskaźnikiem ekonomicznej jazdy, monitory LCD przy prędkościomierzu i inne ciekawostki. Generalnie Fusion Hybrid jest jedną z najciekawszych ofert na chińskim rynku.

Prędkość maksymalna Fusiona w trybie elektrycznym wynosi 75 km/h i jest to około 2 razy więcej niż oferują konkurenci. Gdy dodamy, że na jednym baku paliwa możliwe jest przejechanie ponad 1100 km, zakup Fusiona może się okazać dla Chińczyków bardzo korzystny.

źródło: wł

Leave A Comment