BMW Concept M5 w Szanghaju

6 kwietnia 2011
Bez kategorii, BMW Nowości

Dokładnie 26 lat temu BMW przedstawiło pierwszą na świecie limuzynę o osiągach wysokiej klasy samochodu sportowego, dokonując tym samym wmurowania kamienia węgielnego dla nowej kategorii samochodów.

BMW Concept M5 w Szanghaju BMW Concept M5 w Szanghaju BMW Concept M5 w Szanghaju BMW Concept M5 w Szanghaju

Na targach samochodowych w Szanghaju, BMW M Gmbh zaprezentuje nowe spojrzenie na interpretację pojęcia sportowej limuzyny. BMW Concept M5 uosabia nieporównywalnie fascynujące połączenie – inspirowaną wyścigami technologię układu napędowego i zawieszenia z typową dla aut serii M stylistyką i połączeniem funkcjonalności i komfortu przestronnego sedana klasy premium.

Model koncepcyjny, bardzo zbliżony do egzemplarza seryjnego, posiada charakterystyczny design znany z innych aut serii M. Jego niepowtarzalny wygląd wyraża wyjątkowe możliwości – zaczynając od dużych wlotów powietrza w przedniej części nadwozia, przez potężny wygląd linii bocznej na aerodynamicznie zoptymalizowanym tyle kończąc. Ponadto BMW Concept M5 charakteryzuje się typową dla modeli M harmonijną koncepcją projektu, który jest idealnie dostosowany do technologii układu napędowego i zawieszenia stojącej na najwyższym poziomie dynamiki.

Nowo opracowana, wysoobrotowa jednostka napędowa V8 z technologią M TwinPower Turbo znadująca się pod maską BMW Concept M5 rozwija moc godną wysokiej klasy samochodu sportowego. Przeniesie mocy na tylne koła odbywa się za pomocą siedmio-biegowej skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem M z wykorzystaniem technologii Drivelogic. Nowo zaprojektowane i opracowane elementy zawieszenia, które zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, pozwalają kierowcy w pełni korzystać z niesamowitych osiągów aby mógł doświadczyć fascynującej podróż w nowy wymiar dynamiki.

źródło: BMW

Leave A Comment