Szybka i lekka Mazda MX-5 GT

24 marca 2011
Bez kategorii, Mazda Nowości

Nie nazywaj jej po prostu zieloną Mazdą. Gdy minie Cię z głośnym rykiem 275 koni zmodyfikowanego silnika zrozumiesz, że to nie jest zwykła Mazda. Nazywają ja MX-5 GT…

Szybka i lekka Mazda MX-5 GT Szybka i lekka Mazda MX-5 GT Szybka i lekka Mazda MX-5 GT Szybka i lekka Mazda MX-5 GT

Zmodyfikowana przez Jota Sport Mazda będzie startować w tym roku w cyklu Britcar MSA British Endurance Championship. Ważące 850 kg auto powinno walczyć na torach wyścigowych jak równy z równym z takimi autami jak Aston Martin, Porsche, Lotus czy BMW. Osoby odpowiedzialne za ten program w Jota Sport analizując wyniki osiągane przez MX-5 GT są pewne, że nie raz zdołają pokonać rywali. Mazda przyspiesza do 100 km/h w 3 sekundy i rozpędza się do około 258 km/h.

Mała i lekka Mazda daje nadzieje na zwycięstwa, przynajmniej na papierze wyprzedza swoich rywali. Nadwozie zaprojektowano tak, że jest 17 razy bardziej wytrzymałe niż wymaga tego FIA. Świetna 6-stopniowa skrzynia biegów trzyma w ryzach całą moc silnika i przenosi na koła gdy jest potrzebna. Kabinę wyposażono w klatkę bezpieczeństwa, sportowe fotele, system przeciwpożarowy z elektronicznym odcięciem dopływu paliwa, sportową kierownicę i inne udogodnienia.

Model zadebiutuje już w najbliższy weekend na torze Silverstone.

źródło: wł

Leave A Comment