Skoda planuje wprowadzenie nowych modeli

16 marca 2011
Bez kategorii, Nowości Skoda

Będąca częścią VW Group czeska Skoda robi wszystko by pomóc koncernowi w osiągnięciu celu jakim jest zdobycie pozycji największego producenta samochodów osobowych na świecie do 2018 roku. Biorąc pod uwagę wyniki z początku 2011 roku oraz rok 2010 wydaje się, że zmierzają we właściwym kierunku.

Wygląd nowych modeli Skody będzie zbliżony do poniższego konceptu.
Skoda planuje wprowadzenie nowych modeli Skoda planuje wprowadzenie nowych modeli Skoda planuje wprowadzenie nowych modeli Skoda planuje wprowadzenie nowych modeli

Koncepcja VW zakłada wzrost sprzedaży poprzez wprowadzenie wielu nowych modeli i ekspansji na dotychczas nie eksplorowane rynki zbytu. Skoda potwierdziła wprowadzenie przynajmniej dwóch nowych modeli w 2012 roku.

Pierwszym z nich będzie kompaktowy sedan plasujący się pomiędzy Fabią i Octavią. Drugi model zostanie zaprezentowany z końcem roku i będzie autem miejskim. Ich wyglądu można się jedynie domyślać na podstawie zaprezentowanego niedawno podczas salonu w Genewie koncepcyjnego VisionD. Można się spodziewać, że zapowiadany „maluch” będzie spokrewniony z Volkswagenem Up! i zasilany będzie serią małych oszczędnych silników, być może także silnikiem elektrycznym.

„Ten samochód będzie naszą odpowiedzią na ogromny popyt na małe auta, z niskim zużyciem paliwa i kosztami eksploatacyjnymi. Będzie także okazją do znacznej poprawy naszej sprzedaży w Europie” – powiedział prezes zarządu Skody Winfried Vahland.

źródło: wł

Leave A Comment