Aktualności

Seat IBX i Alhambra 4WD w Genewie

3 marca 2011
Bez kategorii, Nowości Seat

W dniu otwarcia Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego Genewa 2011 dla prasy, SEAT po raz pierwszy zaprezentował najnowszy samochód koncepcyjny IBX oraz zupełnie nową Alhambrę z napędem na 4 koła.

SEAT IBX

IBX to miejski SUV skonstruowany w celu zademonstrowania zaawansowanego napędu hybrydowego. Samochód ten otwiera jednak także drugi rozdział w rozwoju nowej estetyki we wzornictwie SEAT-a.

Seat IBX i Alhambra 4WD w Genewie Seat IBX i Alhambra 4WD w Genewie Seat IBX i Alhambra 4WD w Genewie Seat IBX i Alhambra 4WD w Genewie

Rok temu na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie SEAT zaprezentował koncepcyjne sportowe coupe IBE. To właśnie był pierwszy model zapowiadający nową linię we wzornictwie marki. Dziś na przykładzie IBX widać, że nowa estetyka SEAT-a jest elastyczna i można ją zaadaptować zarówno na potrzeby samochodu sportowego, jak i większego, bardziej masywnego modelu.

Podobnie jak wcześniej model IBE, tak i teraz IBX jest wyraźną zapowiedzią wzornictwa przyszłych modeli produkcyjnych SEAT-a.

Prezes firmy SEAT James Muir powiedział na konferencji prasowej: „Na przykładzie IBX wykazaliśmy, że nowa estetyka stylizacyjna SEAT-a sprawdza się tak samo dobrze w miejskim SUV-ie, jak w kompaktowym, sportowym coupe.

Podobieństwo IBX do IBE jest wyraźne. SEAT IBX, tak samo jak IBE, został zbudowany z myślą o wyposażeniu go w najnowocześniejszy hybrydowy zespół napędowy”.

ALHAMBRA 4WD

Po udanej premierze rynkowej pod koniec 2010 roku SEAT prezentuje w Genewie nową wersję Alhambry z napędem na cztery koła.

Seat IBX i Alhambra 4WD w Genewie Seat IBX i Alhambra 4WD w Genewie Seat IBX i Alhambra 4WD w Genewie Seat IBX i Alhambra 4WD w Genewie

Dzięki zaawansowanej konstrukcji napędu ten pojemny i funkcjonalny minivan zyskał jeszcze lepsze właściwości jezdne, dające maksimum pewności w najtrudniejszych warunkach.

James Muir opisał Alhambrę 4WD jako „przestronny i elastyczny samochód rodzinny, idealny na zimowe wyprawy w Alpy, w trakcie których oszczędny silnik 2.0 TDI zapewni potężny zapas mocy”.

Pierwsze egzemplarze Alhambry 4WD Hiszpańscy Klienci będą mogli odebrać w maju.

źródło: Seat

Leave A Comment