Renault testuje dwa modele o zerowej emisji spalin

30 marca 2011
Bez kategorii, Nowości Renault

Podczas pokazu aut elektrycznych Fleetwood EV Showcase Renault udostępniło do testów dwa modele, które wiosną przyszłego roku pojawią się na rynku jako auta z grupy Z.E. (o zerowej emisji spalin). Testom na specjalnie przygotowanym 6-kilometrowym torze poddano model Kangoo Van ZE oraz Fluence ZE.

RENAULT FLUENCE Z.E.
Renault testuje dwa modele o zerowej emisji spalin Renault testuje dwa modele o zerowej emisji spalin Renault testuje dwa modele o zerowej emisji spalin Renault testuje dwa modele o zerowej emisji spalin

Zaprezentowany model Fluence Z.E. będzie można zamawiać od czerwca b.r. Cena auta z pokazanym wyposażeniem będzie wynosiła 22.900 funtów. Kangoo Z.E. będzie dostępne już od 16.990 funtów (bez VAT). Co ciekawe, ładowność i przestrzeń bagażowa wersji elektrycznej będzie taka sama jak w wersji zasilanej tradycyjnie.

RENAULT KANGOO MAXI Z.E.
Renault testuje dwa modele o zerowej emisji spalin Renault testuje dwa modele o zerowej emisji spalin Renault testuje dwa modele o zerowej emisji spalin Renault testuje dwa modele o zerowej emisji spalin

„To bardzo ekscytujące, gdy udostępniamy klientom biznesowym samochód elektryczny, nie emitujący spalin, dzięki któremu będą mogli czerpać wymierne korzyści z jego użytkowania.” – mówi Darren Payne, dyrektor sekcji samochodów flotowych Renault w Wielkiej Brytanii.

Renault będzie pierwszym producentem z pełną gamą aut elektrycznych i oczekiwania klientów biznesowych są ogromne. Payne potwierdza, że wiele dużych korporacji pyta o szczegóły oferty francuskiego producenta.

„Chcą się dowiedzieć jak najwięcej o specyfice użytkowania aut elektrycznych i korzyściach, jakie może to przynieść ich organizacjom. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Kierowcy chwalą osiągi samochodów EV, brak emitowanego przez silnik hałasu i zwracają uwagę na wysoki komfort. Jednocześnie dodają, że oba auta zachowują się na drodze jak ich odpowiedniki z silnikami spalinowymi” – opisuje wrażenia z pokazu Payne.

źródło: wł

Leave A Comment