Renault Samsung SM7 – koncept na rynek azjatycki

29 marca 2011
Bez kategorii, Nowości Renault

Koreański odłam Renault – Renault Samsung zaprezentował prototyp samochodu o kodowej nazwie SM7, który zapowiada następną generację dużego sedana sprzedawanego na rynku azjatyckim.

Renault Samsung SM7 - koncept na rynek azjatycki

Obecny SM7 jest na rynku już od 2004 roku i zdecydowanie zasłużył na zastąpienie nowym modelem. Zbudowany został na platformie J31 Nissana, na której bazuje także szósta generacja Nissana Maxima. Spodziewamy się, że także w nowym modelu będzie widać wpływ Nissana.

Następca obecnego SM7 zostanie oficjalnie zaprezentowany za kilka tygodni podczas salonu samochodowego Seulu (1-10 kwietnia 2011) w formie studyjnego projektu. Spodziewamy się, że będzie jedną z najjaśniejszych gwiazd tej imprezy, przede wszystkim za sprawą swojego wyrazistego wyglądu.

Jedyne zdjęcie jakie do tej pory się ukazało pokazuje muskularne coupe podobne nieco do czterodrzwiowego coupe Mercedesa CLS. Z przodu zdecydowanie dominuje trapezoidalny grill. Tyłu auta nie widać dokładnie, ponieważ grafika jest w tym miejscu rozświetlona i ukrywa szczegóły. Wydaje się, że ta część nadwozia może być w podobnym stylu jak w Scirocco czy Megane RS.

Spodziewamy się, że produkcja SM7 ruszy w drugiej połowie b.r., oczywiście ceny na razie także nie są znane. Jest mało prawdopodobne, że auto pojawi się w Europie. Renault zapowiedziało, że nie przewiduje na tym rynku sprzedaży sedana większego od modelu Latitude.

źródło: wł

Leave A Comment