Nowy film z Focusem ST

29 marca 2011
Bez kategorii, Ford Nowości

Europejski oddział Forda opublikował kolejny klip prezentujący najnowsze wcielenie Forda ST – hothatcha, który ma się pojawić na rynku na początku przyszłego roku. Film, poza walorami estetycznymi nie przynosi żadnych nowych informacji poza znanymi już od pewnego czasu detalami ujawnionymi przez producenta.

Nowy film z Focusem ST Nowy film z Focusem ST Nowy film z Focusem ST Nowy film z Focusem ST

Auto nie będzie napędzane 2,5 litrowym silnikiem znanym z poprzedniej wersji ST i monstrualnego RS-a, ale wzmocnionym 2-litrowym, turbodoładowanym czterocylindrowcem. Pomimo mniejszej pojemności, ST będzie dysponował mocą 250 koni, czyli o 25 więcej niż poprzednik. Samochód widoczny na filmie wyposażony jest w 6-stopniową manualną skrzynię biegów i posiada napęd na przednią oś. Docelowo ma być również dostępna dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna (stanowiąca konkurencję dla volkswagenowskiej DSG).


Manewr ten powinien zwiększyć atrakcyjność Forda na konkurencyjnym rynku hothatchy i ustawić go jako głównego rywala Golfa GTI, który także zostanie wzmocniony o 40 KM.

Nowy film z Focusem ST Nowy film z Focusem ST Nowy film z Focusem ST Nowy film z Focusem ST

Jeśli chodzi o wygląd Focusa, będzie z pewnością wymagał przyzwyczajenia. Na szczęście posiada coś co lubimy – 19-calowe alufelgi, duży spojler dachowy oraz zderzak z centralnie umieszczoną końcówką wydechu. Nie możemy się doczekać…

źródło: wł

Leave A Comment