BMW 6 Coupe – oficjalnie

14 marca 2011
Bez kategorii, BMW Nowości

BMW przedstawiło trzecią generację swojego sportowego coupe – serię 6. Samochód łączy w sobie cechy luksusowej limuzyny z osiągami pojazdu sportowego.

BMW 6 Coupe - oficjalnie BMW 6 Coupe - oficjalnie BMW 6 Coupe - oficjalnie BMW 6 Coupe - oficjalnie

BMW serii 6 reprezentuje niemiecką markę w wymagającym segmencie sportowych coupe z układem miejsc 2+2. Nowa „szóstka” oczywiście urosła: jest o 75 mm dłuższa od poprzednika, a jednocześnie o 39 mm szersza i 5 mm niższa. Z zewnątrz nadwozie charakteryzują stylistyczne wyróżniki, które wcześniej można było zobaczyć m.in. w modelu serii 5. Jak na dojrzałe GT przystało, samochód oferuje 460 l przestrzeni bagażowej i elegancką, wygodną kabinę wykończoną materiałami z najwyższej półki.

BMW 6 Coupe - oficjalnie BMW 6 Coupe - oficjalnie BMW 6 Coupe - oficjalnie BMW 6 Coupe - oficjalnie

Do napędu nowego coupe oddelegowano dwie jednostki. Mocniejsza odmiana 650i otrzymała 8-cylindrowy motor w układzie „V” o mocy 407 KM. Maksymalny moment 600 Nm jest osiągalny już od 1750 obr./min. Sprint do setki trwa niecałe 5 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Słabszy, rzędowy, sześciocylindrowy silnik odmiany 640i oferuje 320 KM i 450 Nm momentu. Samochód osiąga 100 km/h w 5,4 s. Obydwie jednostki wyposażone są w technologię TwinPower Turbo i bezpośredni wtrysk. Moc przenoszona jest na koła poprzez 8-biegowy automat lub 6-biegową skrzynię manualną.

Nowa seria 6 została wyposażona w całą masę technologicznych dodatków i gadżetów, które mają usprawnić trakcję i uprzyjemnić spędzanie czasu w samochodzie. We wnętrzu znajdziemy m.in. płaski ekran o przekątnej 10,2 cala, a także najnowszą, 4 generację systemu iDrive. Na liście opcji dodatkowych klienci będą mogli odznaczyć m.in. oświetlenie LED z systemem adaptacyjnym, tylną kamerę panoramiczną, system BMW Night Vision z opcją rozpoznawania przechodniów, czy też wysokiej klasy zestaw audio Bang & Olufsen.

Cena nowego 650i coupe nie jest jeszcze znana.

źródło: BMW / MT

Leave A Comment