Apple iPad2 w 800-konnym Mercedesie S

25 marca 2011
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Specjalizujacy się w tuningu Mercedesów Brabus jest pierwszą firmą, która stworzyła samochodowy system multimedialny oparty na nowym produkcie Apple – iPad 2.

Apple iPad2 w 800-konnym Mercedesie S Apple iPad2 w 800-konnym Mercedesie S Apple iPad2 w 800-konnym Mercedesie S Apple iPad2 w 800-konnym Mercedesie S

System został zaimplementowany w Brabusie 800, będącym chyba najbardziej imponującą stuningowaną wesją Mercedesa S-klasse, dysponującą mocą 800 koni mechanicznych, momentem 1420 Nm i rozpędzającą się do kosmicznych 350 km/h. Jest to zasługa dwóch turbosprężarek.

Apple iPad2 w 800-konnym Mercedesie S Apple iPad2 w 800-konnym Mercedesie S Apple iPad2 w 800-konnym Mercedesie S Apple iPad2 w 800-konnym Mercedesie S

iPad2 został zintegrowany z pokładowym systemem multimedialnym Mercedesa i umożliwia sterowanie nim pasażerom z tylnej kanapy. Dzięki wbudowanym kamerom iPad jest też doskonałym narzędziem do videokonferencji.

Technicy Brabusa stworzyli specjalne stoliki, do których można przymocować tablety. iPad łączy się przez Wi-Fi z komputerem Mini Mac schowanym w bagażniku, który służy za serwer. Pomiędzy przednimi fotelami zamontowano specjalny uchwyt, a na nim monitor LCD o wielkości 15,2 cala. Dodatkowe dwa ekrany znalazły miejsce w zagłówkach. W aucie znalazło się jeszcze jedno urządzenie z „i” – iPod Touch z pamięcią 64 GB, który może pomieścić ponad 14 tysięcy utworów.

Wnętrze Brabusa zostało wykończone drewnem Brabus Yachting oraz dwukolorową tapicerką skórzaną.

źródło: wł

Leave A Comment