Aktualności

Nowa Lancia Thema w oparciu o Chryslera 300

16 lutego 2011
Bez kategorii, Frankfurt 2011 Lancia Nowości

Lancia jest naprawdę gorącym tematem w ostatnich miesiącach. Oprócz modelu Ypsilon, na targach samochodowych w Genewie, firma przedstawi również nowy model Thema, flagowego sedana, który będzie oparty na modelu Chrysler 300.


Włoski producent twierdzi, iż nowa Thema jest rzeczywiście idealnym połączeniem amerykańskich rozmiarów, komfortu, obecnością luksusowego wnętrza i włoskiego designu.

Poweru dostarczy 3,6-litrowy silnik rozwijający 292 KM i dwie wersje 3,0-litrowego turbodiesela V6, opracowanego przez Włochów, o mocy 190 i 224 KM.

Poniżej zdjęcia Chryslera 300, na którym bazuje nowa Lancia Thema.
Nowa Lancia Thema w oparciu o Chryslera 300 Nowa Lancia Thema w oparciu o Chryslera 300 Nowa Lancia Thema w oparciu o Chryslera 300 Nowa Lancia Thema w oparciu o Chryslera 300

W Genewie zostaną zaprezentowane dwa modele w konfiguracji Platinum. Oba samochody będą napędzane 3,6-litrowym silnikiem benzynowym. Uwagę przykuwać będą 22-calowe felgi, panoramiczny dach elektryczny, 8,4-calowy wyświetlacz dotykowy, nawigacja, Adaptive Cruise Control (tempomat z funkcją utrzymywania dystansu od poprzedzającego auta), Collision Warning (funkcja rozpoznawania przechodniów) i tylna kamera cofania.

Każda z tych funkcji będzie dostępna w nowym modelu Thema, w momencie, gdy samochód trafi do sprzedaży, tzn. jeszcze w tym roku. Ceny i konkretne daty wejścia na rynki europejskie będą prezentowane w późniejszym terminie.

źródło: wł

Leave A Comment