Mercedes CLS od Carlssona w Genewie

28 lutego 2011
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Carlsson po raz kolejny udowadnia, że z doskonałego samochodu można zrobić coś jeszcze lepszego.

Mercedes CLS od Carlssona w Genewie Mercedes CLS od Carlssona w Genewie Mercedes CLS od Carlssona w Genewie Mercedes CLS od Carlssona w Genewie

Carlsson przygotował kolejny autorski projekt, który zostanie zaprezentowany podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie. Tym razem z warsztatu wyjechał Mercedes-Benz CLS, który po tuningu ma jeszcze więcej wspólnego ze sportowym samochodem.

Mercedes CLS od Carlssona w Genewie Mercedes CLS od Carlssona w Genewie Mercedes CLS od Carlssona w Genewie Mercedes CLS od Carlssona w Genewie

Główny projektant Carlssona Rolf Shlepp zajął się wyglądem zewnętrznym samochodu. Dzięki jego wizji i zastosowaniu pełnego pakietu aerodynamicznego, Mercedes-Benz CLS stał się bardziej sportowy, a jednocześnie elegancki. Przedni i tylny spoiler oraz wbudowany dyfuzor zapewniają dodatkową siłę docisku, a także sprawiają, że samochód jest znacznie stabilniejszy i lepiej trzyma się nawierzchni przy wysokich prędkościach.

Tradycyjnie Carlsson przygotował dwie wersje samochodu – mocniejszą i słabszą. Mocniejszy Mercedes jest w stanie wygenerować około 600 KM i został zbudowany w oparciu o flagowy model niemieckiego producenta CLS 63 AMG. Dzięki silnikowi Carlsson C-Tronic Power Diesel, słabszy model CLS 350 CDI oferuje 320 KM zamiast podstawowych 265 KM, natomiast maksymalny moment obrotowy został zwiększony z 650 Nm do 780 Nm. Po modyfikacji samochód jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w 5,9 sekundy, czyli o 0,3 sek. szybciej niż standardowo. Pojazd spełnia normy EURO5.

Tylny tłumik został wykonany ze stali, a na rury wydechowe nałożono dwie typowe dla Carlssona owalne końcówki. Dzięki temu udało się uzyskać przeszywający dźwięk. W Mercedesie zastosowano także 20-calowe sportowe koła. Zawieszenie C-Tronic ma zapewnić dobrą przyczepność poprzez stałe monitorowanie sytuacji na drodze i odpowiednie dostosowywanie ustawień do aktualnych warunków.

We wnętrzu Mercedesa specjaliści z firmy Carlsson użyli materiałów najwyższej jakości, takich jak skóra, Alkantara, czy drewno. Luksusowe fotele oraz panele drzwi zostały pokryte skórą produkowaną wyłącznie dla Carlssona, dostępną we wszystkich możliwych wariantach kolorystycznych. Wszystkie drewniane wstawki pokryto czarnym lakierem. Samochód został dodatkowo wyposażony w sportową kierownicę, pedały i podnóżek wykonane z aluminium, welurowe dywaniki z logo Carlsson oraz nową podłogę bagażnika.

Carlsson rozpocznie sprzedaż swojej wersji Mercedesa-Benz CLS już w kwietniu tego roku.

źródło: TP / Moto Target

Leave A Comment