Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Infiniti ETHEREA – debiut w Genewie

16 lutego 2011
Bez kategorii, Infiniti Nowości

Firma Infiniti ujawniła dziś pierwsze zdjęcia swojego samochodu koncepcyjnego, przygotowanego na marcowy Genewski Salon Motoryzacyjny. Jest to kompaktowy luksusowy model o nazwie ETHEREA, który stanowi zapowiedź tego, jak mogą w przyszłości wyglądać modele wejściowe („entry level”) Infiniti.

Infiniti ETHEREA - debiut w Genewie

Infiniti ETHEREA - debiut w Genewie

Infiniti ETHEREA - debiut w Genewie

Infiniti ETHEREA - debiut w Genewie

Zdjęcia przedstawiają profil znacząco różny od wszystkich modeli dostępnych aktualnie wśród kompaktów klasy Premium i dowodzą ewoluującej tożsamości Infiniti.

– ETHEREA jest zapowiedzią nowego typu luksusu dla młodszych nabywców – powiedział Toru Saito, Wiceprezes Infiniti Global. – Ale nie należy jej traktować wyłącznie jako mniejszej wersji typowo konserwatywnego i tradycyjnego samochodu luksusowego.

Stworzona przez zespół, któremu przewodził Shiro Nakamura, Starszy Wiceprezes Infiniti ds. Stylistyki, ETHEREA łączy w sobie elementy coupé, sedana, hatchbacka,

a nawet crossovera zawarte w jednej, bardzo posągowej, prawie monolitycznej formie.

Przy długości 4,4 m jest modelem bardzo kompaktowym, ale którego wnętrze jest równocześnie przestronne i praktyczne. Efekt ten osiągnięto dzięki zastosowaniu nowej konstrukcji i innowacyjnemu ergonomicznemu przearanżowaniu.

Etherea może zaskoczyć między innymi nowoczesnymi interpretacjami tradycyjnych japońskich materiałów i wykończeń. Kilka elementów stylistycznych z pewnością odciśnie swoje piętno na modelach, które wejdą do produkcji w przyszłości. Jednym z nich będzie niewątpliwie bardzo charakterystyczny słupek C w kształcie półksiężyca, który marka po raz pierwszy zaprezentowała w koncepcie Essence.

źródło: Infiniti

Leave A Comment