Aktualności

Chevrolet Cruze hatchback w Genewie

25 lutego 2011
Bez kategorii, Chevrolet Nowości

Chevrolet Cruze zostanie zaprezentowany na targach samochodowych w Genewie w marcu bieżącego roku w wersji hatchback. Model zaprojektowany został specjalnie dla rynku europejskiego, a sprzedaż zaplanowana jest już wiosną tego roku.

Chevrolet Cruze hatchback w Genewie Chevrolet Cruze hatchback w Genewie Chevrolet Cruze hatchback w Genewie

Cruze, wyposażony będzie w nową, integralną konstrukcję (BFI), które uzupełniona o zmodyfikowane podzespoły podwozia zapewni większą stabilność i trwałość.

Jeśli chodzi o silniki, Chevrolet zaoferuje w sumie trzy możliwe jednostki: dwie benzynowe i jeden diesel. Opcje benzynowe to 16 zaworowe jednostki o pojemności 1,6 litra i 1,8 litra, które rozwijają odpowiednio 124 i 141 KM. Silnik wysokoprężny, o pojemności 2-litrów generował będzie 163 KM.

Źródła sugerują również, że Chevrolet rozważał możliwość wprowadzenia drugiego diesla. Miałby to być silnik o pojemności 1.4 l.

Hatchback będzie miał pojemność bagażnika 400 litrów.

„Hatchbacki odgrywają kluczową rolę na wielu rynkach. W segmencie samochodów kompaktowych w Europie stanowią ponad jedną czwartą całego rynku” powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe.

źródło: wł

Leave A Comment