Aktualności

MINI Paceman wejdzie do produkcji

13 stycznia 2011
Bez kategorii, MINI Nowości

Podczas tegorocznego North American International Auto Show , MINI obchodzi 10-lecie ożywienia i ponownego uruchomienia marki na rynku amerykańskim. Z tej okazji, twórca auta przedstawił w model Paceman Concept , a także potwierdził, że jego produkcja ruszy w niedalekiej przyszłości.

MINI Paceman wejdzie do produkcji MINI Paceman wejdzie do produkcji MINI Paceman wejdzie do produkcji MINI Paceman wejdzie do produkcji

„Jestem podekscytowany stwierdzeniem, że będzie to siódmy członek rodziny MINI – a my oprzemy się na tej koncepcji”, mówi Ian Robertson, Członek Zarządu BMW AG, podczas konferencji prasowej w MINI na Motorshow Detroit.

Rok 2010 był najbardziej udanym rokiem w historii sprzedaży MINI, dostarczając około 234.000 egzemplarzy do Klientów na całym świecie. Nic dziwnego, że BMW AG chce budować na tym sukces, poszerzając i aktualizując funkcjonalność aut.

Obecnie MINI oferuje cztery modele samochodów (Hardtop, Cabrio, Clubman i Countryman), które zostaną połączone przez Coupe pod koniec 2011 roku, a Roadster w 2012 roku. Seryjna produkcja Paceman nastąpi wkrótce, tworząc pierwszy crossover coupe w segmencie małych samochodów.

Model koncepcyjny, oparty jest na MINI Countryman i wykorzystuje 1.6-litrowy turbodoładowany czterocylindrowy silnik, generujący 211 KM. Napęd przenoszony jest na cztery koła poprzez sześciobiegową manualną skrzynię biegów.

„Ten samochód oddaje typowe cechy MINI – niepowtarzalne wzornictwo, funkcjonalność i przyjemność z jazdy – o nowym poziomie zręczności. Łączy on w sobie sportowy, męski wygląd coupe z wymiarów MINI Countryman „, skomentował Ian Robertson.

źródło: wł

Leave A Comment