Mercedes F-Cell wyrusza w podróż dookoła świata

16 stycznia 2011
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Mercedes Benz F-Cell wyrusza w 125-dniową podróż dookoła świata. Starania godne Julesa Verne’a zostały opracowane Mercedesa, który ogłosił na NAIAS rozpoczęcie 125-dniowej podróży po całym świecie przy użyciu pojadów B-Klasy F-Cell. Liczba ta reprezentuje liczbę lat, które upłynęły od momentu, gdy Carl Benz opatentował pierwszy samochód.

Mercedes F-Cell wyrusza w podróż dookoła świata Mercedes F-Cell wyrusza w podróż dookoła świata Mercedes F-Cell wyrusza w podróż dookoła świata Mercedes F-Cell wyrusza w podróż dookoła świata

Start rozpocznie się pod koniec stycznia, a podróż ma na celu wykazania skuteczności systemu ogniw paliwowych, montowanych u producenta. Podróż będzie wieść przez cztery kontynenty, 14 krajów i prawdopodobnie wszystkie typy klimatu.

Mercedes F-Cell wyrusza w podróż dookoła świata Mercedes F-Cell wyrusza w podróż dookoła świata Mercedes F-Cell wyrusza w podróż dookoła świata Mercedes F-Cell wyrusza w podróż dookoła świata

„W tej wyjątkowej koncepcji, 125-dniowej podróży dookoła świata, największym atutem jest wysoki poziom dojrzałości technicznej naszych pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi. Wykonanie takiego pomysłu nie byłoby możliwe, gdyby nasze pojazdy były zasilane wyłącznie bateriami elektrycznymi,” mówi Thomas Weber, z działu Badań i Rozwoju.

„Jestem przekonany, że wspólnie ze wszystkimi zaangażowanymi stronami znajdziemy rozwiązanie, które pozwoli nam w pełni wykorzystać ogromny potencjał tej technologii „.

Model, który wyruszy w podróż, będzie miał zasięg 400 km. Siła i zasięg pochodzą z systemu ogniw paliwowych, która zawiera 136 KM, napędzany silnikiem elektrycznym (290 Nm momentu obrotowego) z możliwością rozruchu zimnego.

Model generuje własne zasilanie za pomocą systemu ogniw paliwowych, które wytwarza energię elektryczną z reakcją tlenu z wodorem. Jedynym produktem ubocznym procesu jest woda.

źródło: wł

Leave A Comment