Ambulans Kennedy-ego trafi na licytację

7 stycznia 2011
Bez kategorii, Nowości Pontiac

Samochód, który wiózł trumnę z ciałem zmarłego w wyniku zamachu prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego, został wystawiony na licytację w domu aukcyjnym Barret-Jackson w Arizonie. Licytacja szarego Pontiac’a Bonneville rocznik 1963 odbędzie się między 17 a 23 stycznia.

Ambulans Kennedy-ego trafi na licytację Ambulans Kennedy-ego trafi na licytację Ambulans Kennedy-ego trafi na licytację Ambulans Kennedy-ego trafi na licytację

Auto posłużyło w transporcie ciała zastrzelonego amerykańskiego prezydenta z samolotu Air Force One na autopsję do szpitala wojskowego w Bethesda (Maryland). Prezydent USA został zastrzelony 22 listopada 1963 roku. Podczas transportu trumny z ciałem, samochodem jechała także żona prezydenta Jacqueline oraz brat Robert.

Na razie nie wiadomo jaka będzie cena wywoławcza auta.

Prezydencki ambulans powstał w 1963 roku i jest jednym z 69 egzemplarzy, z których 15 powstało na specjalne zamówienie wojska.

Jedna z limuzyn, którą jeździł w trakcie swojej prezydentury Kennedy, została w sierpniu zeszłego roku sprzedana za niebagatelną sumę 390 tys. dolarów.

źródło: tvn

Leave A Comment