Alhambra zdobyła tytuł minivana What Car

24 stycznia 2011
Bez kategorii, Nowości Seat

SEAT rozpoczął 2011 rok od sukcesów. Nowy SEAT Alhambra wygrał tegoroczną edycję plebiscytu What Car? Awards w kategorii minivanów.

Alhambra zdobyła tytuł minivana What Car Alhambra zdobyła tytuł minivana What Car Alhambra zdobyła tytuł minivana What Car Alhambra zdobyła tytuł minivana What Car

Funkcjonalny, siedmiomiejscowy, duży SEAT zyskał uznanie jury, które doceniło atrakcyjne połączenie przestronnego przedziału pasażerskiego i bagażnika z pomysłowymi rozwiązaniami oraz komfortem i znakomitymi właściwościami jezdnymi.

Alhambra zdobyła tytuł minivana What Car Alhambra zdobyła tytuł minivana What Car Alhambra zdobyła tytuł minivana What Car Alhambra zdobyła tytuł minivana What Car

Największy pojazd w coraz szerszej ofercie marki SEAT jest dostępny w Wielkiej Brytanii od listopada ubiegłego roku i już cieszy się sporym zainteresowaniem wśród klientów chcących zasiąść za kierownicą tego eleganckiego, funkcjonalnego i luksusowego minivana.

What Car? Awards to plebiscyt z ponad 30-letnią historią, a nagrody przyznawane przez to czasopismo uchodzą za najbardziej liczące się brytyjskie wyróżnienia w branży motoryzacyjnej. Uroczyste wręczenie nagród po raz kolejny zorganizowano w słynnym londyńskim hotelu Grosvenor House.

Steve Fowler, redaktor naczelny What Car?, tak skomentował zwycięstwo SEAT-a: „Nowy SEAT Alhambra to genialnie zaprojektowany pojazd do przewozu pasażerów. Najważniejsza jest przestrzeń, ale przemyślane rozwiązania, takie jak składane fotele i przesuwane drzwi mają nie mniejsze znaczenie.

Jednak największe wrażenie zrobiła na nas jazda tym samochodem, a w szczególności komfort i kultura pracy podzespołów. Alhambrę prowadzi się jak mały, rodzinny samochód”.

Nagrodzona w plebiscycie Alhambra jest sprzedawana w Wielkiej Brytanii w wersjach S, SE oraz najlepiej wyposażonej SE Lux. Oferta silnikowa obejmuje kilka turbodoładowanych jednostek benzynowych i wysokoprężnych. Rekomendowana cena detaliczna najtańszej wersji wynosi 22 800 GBP. Wszystkie silniki mogą współpracować z precyzyjną sześciobiegową przekładnią manualną lub z elastyczną sześciobiegową przekładnią automatyczną DSG, która w trybie sterowania ręcznego umożliwia sekwencyjną zmianę biegów za pomocą manetek przy kierownicy.

Jak przystało na lidera segmentu, Alhambra może pochwalić się bogatym wyposażeniem. Do jego najważniejszych elementów należą przesuwane drzwi boczne z tyłu (z opcjonalnym sterowaniem elektrycznym), oszczędzające paliwo układy wyłączania silnika na biegu jałowym i hamowania z odzyskiem energii, zintegrowany moduł Bluetooth do podłączenia telefonu, trzystrefowa automatyczna klimatyzacja oraz czujniki parkowania z przodu i z tyłu.

Dodatkowe elementy wyposażenia w wersji SE to między innymi automatyczne reflektory i wycieraczki z sensorem deszczu, automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne, 17-calowe aluminiowe obręcze kół, automatyczny przełącznik świateł drogowych i mijania oraz tempomat.

Klienci decydujący się na wersję SE Lux otrzymują naprawdę luksusowe wyposażenie, w tym: czarną skórzaną tapicerkę, elektrycznie sterowane drzwi boczne z tyłu i klapę bagażnika, panoramiczny szklany dach, kamerę cofania oraz nawigację satelitarną.

źródło: Seat

Leave A Comment