Peugeot partnerem Przewodnictwa Polski w UE

28 grudnia 2010
Bez kategorii, Nowości Peugeot

Od 1 lipca 2011 roku, po siedmiu latach członkostwa w Unii Europejskiej, Polska obejmie Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.


Przez pół roku nasz kraj będzie przewodniczyć posiedzeniom Rady Unii Europejskiej Prezydencja to czas wytężonej pracy i odpowiedzialności za kierunki i tempo rozwoju Europy. To także ogromny prestiż i szansa na promocję naszego kraju. Sprawowanie przez państwo członkowskie Prezydencji budzi duże zainteresowanie opinii publicznej i mediów.

Z tym większą dumą pragniemy poinformować, że oferta Peugeot Polska otrzymała najwyższą ocenę Zespołu ds. wyboru partnerów Przewodnictwa RP w Radzie UE i tym samym Peugeot Polska będzie partnerem Prezydencji w obszarze transportu samochodami osobowymi.

20 grudnia br. Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Peugeot Polska podpisały umowę nieodpłatnego użyczenia 117 samochodów, w tym 114 wyposażonych w ekologiczne, oszczędne silniki wysokoprężne z filtrami cząstek stałych FAP, a 3 – w silniki w100% elektryczne.

Lista samochodów:

– Peugeot 508 – 52 samochody. Premiera na rynku w marcu 2011 roku. Pierwszy model Peugeot, który powstał zgodnie z nowymi liniami stylistycznymi marki. Ciekawostką jest fakt, iż wnętrze 508 zostało zaprojektowane przez polskiego projektanta, pracującego w Centrum Stylu Peugeot we Francji.

– Peugeot Expert (8-osobowy) – 52 samochody

– Peugeot 4007 z napędem 4×4 – 5 samochodów

– Peugeot Partner (5-osobowy) – 5 samochodów

– Peugeot iOn (w 100% elektryczny) – 3 samochody

Przez pół roku samochody Peugeot Polska będą tworzyć flotę Prezydencji Polski w Radzie UE, obsługując logistycznie kilka tysięcy delegatów, którzy przyjadą do Polski na spotkania Prezydencji.

źródło: Peugeot

Leave A Comment