Nowy Chrysler 300C – oficjalne zdjęcia

6 grudnia 2010
Bez kategorii, Chrysler Nowości

Chrysler zaprezentował oficjalne zdjęcia nowej odsłony modelu 300C. Nie jest to dla nas żadne zaskoczenie, gdyż miesiąc temu w Sieci ukazały się pierwsze zdjęcia tego pojazdu bez żadnego kamuflażu. Dzisiaj poza ciekawą galerią mamy dla Was trochę więcej informacji o nowym wcieleniu 300C.

Nowy Chrysler 300C - oficjalne zdjęcia Nowy Chrysler 300C - oficjalne zdjęcia Nowy Chrysler 300C - oficjalne zdjęcia Nowy Chrysler 300C - oficjalne zdjęcia

Stylistycznie bez niespodzianek – samochód nie różni się niczym od zaprezentowanych miesiąc temu zdjęć szpiegowskich. Jednym nowy design amerykańskiego koncernu się podoba, a innym nie. Jednak z całą pewnością nowa generacja, mimo że nadal potężna, wygląda lżej i bardziej „europejsko” niż obecny model. Na zdjęciach – czarny egzemplarz z chromowanymi akcentami i w zacnej scenerii prezentuje się bardzo dostojnie i okazale.

Pod maską znajdziemy między innymi nową jednostką amerykańskiego koncernu, czyli 3,6-litrowy silnik w układzie V6 o nazwie Pentastar. Generuje ona 292 KM mocy i około 350 Nm momentu obrotowego. Najprawdopodobniej do wyboru będą także dwie większe jednostki benzynowe w układzie V8 HEMI.

Pierwszą z nich ma być 5,7-litrowy potwór o mocy 360 KM i momencie obrotowym na poziomie 530 Nm. Jeszcze nie wiadomo, czy w ogóle powstanie najmocniejsza wersja SRT8, jednak jeżeli tak – to spekuluje się, że pod jej maskę trafi 6,4-litrowy motor V8 HEMI, którego moc ma oscylować w granicach 470 KM, a moment obrotowy na poziomie 640 Nm.

Standardowo flagowy model Chryslera ma być wyposażony w napęd na tylną oś, jednak w opcji dostępny będzie także napęd na obie osie. Co ciekawe, przy opcji z napędem 4×4 w niektórych sytuacjach przednia oś może zostać odłączona, co przekładać ma się na 5% oszczędność w zużyciu paliwa.

Wnętrze samochodu także zostało poprawione – Chrysler chwali się, że w kabinie zastosowano materiały wyższej jakości. Jednak o tym zadecydują dopiero użytkownicy tego pojazdu. Wzrok przykuwa niebieskie podświetlenie deski rozdzielczej oraz duży, 8,4-calowy wyświetlacz z systemem nawigacji satelitarnej firmy Garmin, umiejscowiony w centralnym miejscu kokpitu.

Samochód będzie miał swoją światową premierę na zbliżającym się salonie samochodowym w Detroit – NAIAS 2011, który rozpocznie się dniami prasowymi 10 stycznia i będzie trwać do 23 stycznia 2011. Nowy Chrysler 300C trafi do sprzedaży w USA w pierwszym kwartale roku 2011, a ceny zaczynać się będą od 28 000 dolarów, czyli od około 85 000 zł.

źródło: Chrysler / autokult

Leave A Comment