Mercedes SLS od Brabusa

Dla większości klientów seryjny Mercedes-Benz SLS AMG prezentuje się niezwykle rasowo, jednak istnieje pewna grupa odbiorców, która uważa, że nadwozie tego supersportowego auta mogłoby być nieco bardziej agresywne.

Mercedes SLS od Brabusa Mercedes SLS od Brabusa Mercedes SLS od Brabusa Mercedes SLS od Brabusa

Specjalną ofertę dla wszystkich malkontentów przygotowała znana firma Brabus, która oferuje pakiet Widestar. W jego skład wchodzą takie elementy, jak przedni spoiler tylny dyfuzor, poszerzone tylne nadkola z dodatkowymi wlotami powietrza oraz niewielkie „skrzydło” umieszczone na klapie bagażnika. Inżynierowie odpowiednio wyprofilowali także progi, aby zoptymalizować przepływ powietrza pomiędzy osiami oraz dodali większe wloty powietrza w przednich zderzakach. Wszystkie podzespoły wykonano z włókna węglowego i przetestowano w tunelu aerodynamicznym należącym do firmy.

Mercedes SLS od Brabusa Mercedes SLS od Brabusa Mercedes SLS od Brabusa Mercedes SLS od Brabusa

Uzupełnieniem pakietu jest nadwozie obniżone o 30 mm oraz nowe zawieszenie opracowane we współpracy z firmą Blistein, dające możliwość regulacji wysokości. Firma oferuje również 20- i 21-calowe obręcze aluminiowe Monoblock F Platinum Edition z oponami Yokohama w rozmiarach 275/30 ZR20 oraz 295/25 ZR21.

Pod maską bez zmian. Pracuje tu 6,2-litrowa jednostka V8 połączona z wyczynowym układem wydechowym, który jest lżejszy od seryjnego o 12 kilogramów i jednocześnie pozwala zwiększyć moc o 10 KM.

Z kolei we wnętrzu znalazły się wstawki z włókna węglowego oraz fotele pokryte skórą i Alkantarą.

źródło: Brabus / MT

Leave A Comment