Mercedes CLS od Carlssona

28 grudnia 2010
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Carlsson, znana niemiecka firma zajmująca się tuningiem Mercedesów, postanowiła nieco wzmocnić i upiększyć model CLS.

Mercedes CLS od Carlssona Mercedes CLS od Carlssona

Firma Carlsson przede wszystkim podniosła moc maksymalną Mercedesa CLS. Niemiecki samochód standardowo posiada 306 KM, natomiast po tuningu liczba ta wzrosła do 333 KM. Moment obrotowy także uległ zmianie. Po modyfikacjach zwiększył się z 370 Nm do 410 Nm. Jaki jest tego efekt? Przyspieszenie od 0 do 100 km/h poprawiło się z 6,1 sek. do 5,9 sek.

Mercedes CLS został zaopatrzony w kilka elementów, które zmieniły wygląd samochodu, jednak nadal utrzymując go w stylu niemieckiego producenta. Główny projektant w firmie Carlsson, Rolf Slchepp, postawił na sportowy wygląd pojazdu. CLS został wyposażony w przedni dolny spoiler RS i nakładki błotnika, a wszystkie te elementy są dostępne w wersji karbonowej.

Z tyłu także znajduje się dolny spoiler, który dociska samochód do podłoża. Do tego dołożono jeszcze tłumiki ze stali i dwie owalne końcówki rur wydechowych, których zadaniem jest wyemitowanie wspaniałego dźwięku. O oświetlenie zadbają reflektory LED, które poprawią widoczność i jednocześnie zużyją o 80 procent mniej energii.

W Mercedesie CLS zamontowano zawieszenie Carlsson C-Tronic, które pomaga w idealny sposób dopasować działanie amortyzatorów do warunków panujących na drodze. Standardowo system obniża zawieszenie pojazdu o 30 mm i stale monitoruje sytuację na jezdni. W przypadku wybojów bądź innych nierówności na drodze, system płynnie dostosowuje ruch sprężyn, co znacznie poprawia komfort jazdy. Rolf Schlepp postanowił zamontować w samochodzie 20-calowe felgi wykonane ze stali. Kierowcy przyjdzie operować samochodem za pomocą pedałów wykonanych z aluminium. We wnętrzu pojazdu dodatkowo umieszczono dywaniki z logiem firmy Carlsson.

źródło: Carlsson / MT

Leave A Comment