Jaguar XJ nagrodzony przez Top Gear

Jaguar XJ został uznany Najlepszym Samochodem Luksusowym 2010 roku według brytyjskiej redakcji magazynu „Top Gear”. Najnowsze wcielenie kultowego XJ jest odważnym i nowatorskim projektem w segmencie samochodów luksusowych. Ten opływowy, sportowy i wyrafinowany samochód uwodzi uderzającym pięknem, zapierającymi dech w piersiach osiągami oraz bezkompromisowym wykonaniem.

Jaguar XJ nagrodzony przez Top Gear Jaguar XJ nagrodzony przez Top Gear Jaguar XJ nagrodzony przez Top Gear Jaguar XJ nagrodzony przez Top Gear

„Top Gear” to jedna z najbardziej znanych i cenionych redakcji motoryzacyjnych na świecie. Jury złożone z gwiazd brytyjskiego programu czyli Jeremy Clarkson, Richard Hammond, James May, oraz kierowca testowy – Stig, co roku ocenia dokonania firm motoryzacyjnych. Najbardziej doceniane są samochody z charakterem oraz takie, które mają szansę pozostawić trwały ślad w historii motoryzacji.

„Uznanie w oczach surowych sędziów, którymi niewątpliwie są redaktorzy Top Gear, stanowi dla nas potwierdzenie, że kierunek jaki dla motoryzacji wyznaczył Jaguar XJ jest słuszny. Fakt, że cechy najlepszego samochodu luksusowego roku 2010 dostrzegły w tym właśnie modelu największe autorytety w dziedzinie motoryzacji jest dla nas powodem ogromnej satysfakcji” – powiedział Marcin Dąbrowski, Dyrektor Zarządzający, Jaguar Land Rover.

Od momentu wprowadzenia do sprzedaży w maju 2010 roku Jaguar XJ cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów oraz mediów. Otrzymał już prestiżową nagrodę magazynu „What Car?” dla „Najbardziej ekologicznego luksusowego samochodu Wielkiej Brytanii” oraz został uznany za najlepszy samochód luksusowy w plebiscycie Scottish Car of the Year. Jaguar XJ już po pierwszych sześciu miesiącach sprzedaży osiągnął 29% udział w brytyjskim rynku samochodów luksusowych.

XJ to flagowa limuzyna Jaguara produkowana od 1968 roku. Pierwsza wersja XJ była ostatnim samochodem, przy projektowaniu którego pracował Sir William Lyons, założyciel marki Jaguar. Najnowsza odsłona zastąpi wersję produkowaną od 2002 roku. Samochód po raz pierwszy został zaprezentowany 9 lipca 2009 roku w Saatchi Gallery w Londynie. Swoją polską premierę miał 15 stycznia tego roku w odrestaurowanych Arkadach Kubickiego w Warszawie.

źródło: Jaguar

Leave A Comment