BMW X3 z pakietem sportowym M

Wiosną 2011 roku firma BMW wprowadzi do oferty modelu X3 pakiet sportowy M oraz dwie dodatkowe jednostki napędowe.

BMW X3 z pakietem sportowym M BMW X3 z pakietem sportowym M BMW X3 z pakietem sportowym M BMW X3 z pakietem sportowym M

Pakiet zawiera aerodynamiczne zderzaki z przodu i z tyłu, boczne progi i spoiler dachowy. Modele z pakietem M będą wyróżniały się również specjalnym wykończeniem ramek szyb i relingów dachowych, a także chromowanymi końcówkami układu wydechowego. Uzupełnieniem pakietu będą 19-calowe obręcze aluminiowe (20-calowe w opcji). Dodatkowo, producent oferuje ekskluzywny, metaliczny lakier nadwozia Carbon Black.

Wewnątrz znajdą się ekskluzywne sportowe fotele z materiałowo-skórzaną tapicerką Pearlpoint oraz dodatki wyróżniające linię M, czyli wielofunkcyjna kierownica skórzana, oznaczenia „M” na poszczególnych elementach kokpitu, dźwignia zmiany biegów M oraz sportowe, aluminiowe wstawki dekoracyjne.

W gamie jednostek napędowych BMW X3 znajdą się także dwa dodatkowe silnik: 3-litrowy, rzędowy, sześciocylindrowy motor benzynowy o mocy 258 KM (310 Nm) w BMW X3 xDrive28i oraz 3-litrowy, sześciocylindrowy diesel produkujący 258 KM i 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Samochód z nowym silnikiem benzynowym przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,9 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 230 km/h. Średnie spalanie wynosi przy tym 9 litrów na 100 kilometrów. Wersja wysokoprężna jest nieznacznie szybsza (0-100 km/h w 6,2 sekundy, v-max 230 km/h) i zdecydowanie bardziej oszczędna (średnio 6 litrów na 100 kilometrów).

BMW X3 z pakietem M i nowymi silnikami pojawi się w Europie wiosną przyszłego roku.

źródło: BMW / MT

Leave A Comment