Alcadis podpisze umowę z Hyundai CV

Alcadis podpisze umowę z Hyundai Commercial Vehicles obejmującą import i dystrybucję samochodów użytkowych Hyundai na pięciu rynkach europejskich, w tym w Polsce.


Hyundai Commercial Vehicles to niezależny producent samochodów dostawczych, cięŜarówek i autobusów, który należy do koreańskiego koncernu Hyundai Automotive Group. Po umocnieniu obecności w Europie na rynku samochodów osobowych Hyundai planuje ofensywę w segmencie samochodów użytkowych i w tym celu podpisał list intencyjny z firmą Alcadis.

Alcadis jest spółką zależną belgijskiego holdingu Alcopa i od wielu lat partnerem handlowym Hyundai’a w Belgii, Luksemburgu i Szwajcarii. Przedstawiciele Alcadis są przekonani, że nowy projekt ma doskonałe perspektywy. Jak powiedział Damien Heymans, CEO Alcadis: „Nasze partnerstwo oparte na wieloletnim zaufaniu oraz atrakcyjna gama modeli Hyundai Commercial Vehicles umacniają nas w przekonaniu, że poszerzenie współpracy przyczyni się do osiągniecia naszych ambitnych celów rozwoju”.

Grupa Alcopa w Polsce jest dystrybutorem marki Isuzu, jak również przygotowuje się do uruchomienia sieci sprzedaży i serwisu marki SsangYong. „Wprowadzenie na rynek polski pojazdów uŜytkowych marki Hyundai będzie kolejnym krokiem milowym w realizacji długofalowej strategii rozwoju naszej Grupy – powiedział Jacek Witkowski z Alcadis w Polsce. – Chcemy rozszerzyć dostęp polskim klientom do pojazdów najwyższej jakości, uznanych producentów, którzy do tej pory nie byli obecni lub nie byli skutecznie reprezentowani na naszym rynku”.

Polska będzie pierwszym rynkiem, na którym Alcadis rozpocznie działalność jako importer Hyundai Commercial Vehicles. Pierwsze samochody dostawcze i ciężarowe marki Hyundai pojawią się na naszym rynku już w 2011 roku. Na kolejny rok przewidywana jest ekspansja na rynki Belgii, Luksemburga, Holandii i Szwajcarii.

W związku z wejściem do Europy Hyundai Commercial Vehicles planuje wprowadzenie nowych modeli przeznaczonych specjalnie na ten rynek. Pierwszy model z nowej linii produktowej pojawi się w segmencie do 3,5 tony w roku 2012.

źródło: Alcopa

Leave A Comment