Range Rover w na topie listy niezawodności

Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTU) opublikowało raport na podstawie prowadzonych statystyk na rynku samochodowym w Niemczech. Po przeanalizowaniu danych dotyczących częstotliwości i charakteru usterek powstał ranking najmniej awaryjnych samochodów w wieku do 3 lat. Range Rover znalazł się w czołówce najbardziej niezawodnych samochodów w kategorii SUV – określonej przez instytut jako klasa pojazdów sportowo-rekreacyjnych.

RANGE ROVER EVOQUE
Range Rover w na topie listy niezawodności Range Rover w na topie listy niezawodności Range Rover w na topie listy niezawodności Range Rover w na topie listy niezawodności

„Range Rover już od dawna uchodzi za jeden najbardziej luksusowych i wszechstronnych samochodów na świecie. Najnowsze badania Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego w Niemczech udowadniają, że Range Rover jest także niezawodny. Nasi inżynierowie dokładają wszelkich starań, aby samochody były nie tylko piękne, ale także trwałe” – powiedział Przemysław Szafrański, Land Rover Manager.

Range Rover Sport TDV6 HSE w dziale „Auto testy”

RANGE ROVER SPORT
Range Rover w na topie listy niezawodności Range Rover w na topie listy niezawodności Range Rover w na topie listy niezawodności Range Rover w na topie listy niezawodności

Range Rover jest samochodem luksusowym, który oferuje pasażerom doskonałą jakość wykonania, wygodę i bezpieczeństwo oraz ponadprzeciętne osiągi. To auto dla ludzi z klasą, którzy chcą podkreślić swój indywidualizm.

W ofercie Range Rovera obecnie znajdują się dwa modele – Range Rover Sport oraz Range Rover. Oba modele wyposażone są w uznane silniki benzynowe i Diesla.

Model Range Rover Sport napędzany jest silnikami 3,0 l Diesel o mocy 245 KM i 510-konnym benzynowym 5,0 l V8 umożliwiającym przyspieszenie od 0 do 100 km/h jedynie w 6,2 sekundy. Natomiast Range Rover dysponuje tym samym potężnym silnikiem 5,0 V8 oraz nowym 4,4-litrowym LR-TDV8. Jednostka ta V8 gwarantuje doskonałe osiągi, a jednocześnie jest także bardziej przyjazna dla środowiska – zapewnia niskie zużycie paliwa i poziom emisji dwutlenku węgla, spełniający surowe wymogi dotyczące emisji EU5. Na uwagę zasługuje wyjątkowo małe zużycie paliwa nowego 4,4-litrowego silnika LR-TDV8 w cyklu mieszanym – tylko 9,4 l / 100 km, co sprawia, że jest to pierwszy Range Rover w historii, który spala poniżej 10 l / 100 km.

Całkowitą nowością na 2011 rok będzie premierowy Range Rover Evoque – najmniejszy, najlżejszy i najbardziej ekologiczny Range Rover jakiego kiedykolwiek wyprodukowano. Evoque będzie samochodem miejskim, doskonałym dla rodziny z dziećmi, a jego sprzedaż rozpocznie się w drugiej połowie roku.

źródło: Land Rover

Leave A Comment