Prezydent Iranu sprzedaje swojego Peugeota 504

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad chce sprzedaż swojego Peugeota 504 z 1977 r., a pieniądze w ten sposób zarobione przekazać na cele dobroczynne.

Prezydent Iranu sprzedaje swojego Peugeota 504 Prezydent Iranu sprzedaje swojego Peugeota 504 Prezydent Iranu sprzedaje swojego Peugeota 504  

Samochód został wystawiony na międzynarodowej aukcji. Pieniądze wpłacone przez zwycięzcę zostaną przelane na konto projektu Mehr, którego celem jest zapewnianie dachu na głową najbiedniejszym przedstawicielom irańskiego społeczeństwa.

Polityka Ahmadineżada może się Europejczykom kojarzyć z negatywnie ocenianą i niebezpieczną dyktaturą, a także równie kontrowersyjnym programem atomowym. Tymczasem w swoim kraju przywódca ten nazywany jest „prezydentem ludzi”.

Peugeot 504 jest jednym z niewielu składników jego niewielkiego majątku na który składa się jeszcze dom w dzielnicy Teheranu zamieszkałej głównie przez klasę średnią.

Peugeot 504 z 1977, ze względu na kontrowersyjność swojego właściciela może się stać łakomym kąskiem dla wielu kolekcjonerów niezależnie od stanu, w jakim się znajduje.

źródło: MA / MT

Leave A Comment