Nowe wcielenie Opla Corsy

Z Corsą stale coś się dzieje: w roku 2010 zmianom uległo wszystko, co kryje się pod nadwoziem – podwozie, układ kierowniczy i oferowane silniki. Od stycznia 2011 roku cieszący się powodzeniem, niewielki Opel zyska również nowe szaty. Przeprojektowana maska nadaje jej bardziej sportowego i ekspresyjnego wyglądu, a jednocześnie sprawia, iż staje się ona natychmiast rozpoznawalna jako przykład najnowszej stylistyki modeli Opla.

Nowe wcielenie Opla Corsy Nowe wcielenie Opla Corsy Nowe wcielenie Opla Corsy Nowe wcielenie Opla Corsy

Oferta obejmuje również nową Corsę ecoFLEX z silnikiem 1.3 CDTI o mocy 70 kW/ 95 KM z technologią Start/Stop w standardzie. Trzydrzwiowa wersja spala zaledwie 3,5l oleju napędowego na 100 km i emituje zaledwie 94 g/km CO2.

Nowe wcielenie Opla Corsy Nowe wcielenie Opla Corsy Nowe wcielenie Opla Corsy Nowe wcielenie Opla Corsy

Komunikację ze światem zewnętrznym zapewnia debiutujący w Corsie nowy, multimedialny system audio-informacyjny z siedmioma głośnikami o mocy 4x20W. Noszący nazwę „Touch & Connect” (Dotknij i połącz się) wszechstronny system obejmuje pięciocalowy, kolorowy ekran dotykowy, zestaw map 28 krajów, technologię Bluetooth, złącze do odtwarzaczy iPod i złącza USB. Uniwersalność połączeń, prostota użytkowania i wszelkie udogodnienia niezbędne w XXI wieku, a wszystko to za wyjątkowo konkurencyjną cenę.

Ofertę charakteryzuje nowoczesna kolorystyka i wykończenia wnętrza i nadwozia. Obok nowoczesnego odcienia czerni węglowej wewnątrz zobaczyć można również bardziej ekspresyjne odcienie wykończenia Tabasco Orange (ciemnopomarańczowy) lub Steel Blue (stalowo-niebieski). Paleta lakierów nadwozia obejmuje delikatny odcień bieli Guacamole, przykuwającą wzrok zieleń Grasshopper i odważną Hennę. Dodatkowo, cieszącą się powodzeniem serię Color Line uzupełniają wersje sportowe, wzbogacane o nowy, opcjonalny pakiet „Linea” obejmujący dwa szerokie pasy biegnące przez całą długość nadwozia i odpowiadające im kolorystycznie 17-calowe obręcze kół oraz nakładki na lusterka boczne.

Oferta wyposażenia Corsy, jednego z kluczowych na rynku europejskim graczy od roku 1982, stanowi jedną z najbogatszych ofert w segmencie małych pojazdów. Obejmuje ona liczne elementy, np. podgrzewaną kierownicę lub zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix, których próżno szukać w ofercie konkurencji. Istotne zmiany technologiczne wprowadzone na początku roku 2010 w podwoziu i jednostkach napędowych również czynią z Corsy jeden z najbardziej pożądanych na rynku, małych samochodów : od początku roku 2010 udział Corsy w segmencie pojazdów małych wzrósł na wielu rynkach europejskich, np. w Hiszpanii, w Niemczech i w Polsce.

źródło: Opel

Leave A Comment