Lamborghini kończy produkcję Murcielago

5 listopada Lamborghini oficjalne pożegnała model Murcielago, ostatni egzemplarz numerem 4099 trafił do klienta ze Szwajcarii.

Lamborghini kończy produkcję Murcielago Lamborghini kończy produkcję Murcielago

Model Lamborghini Murcielago był produkowany w latach 2001-2010. W tym okresie z fabryki w Sant'Agata Bolognese wyjechało ponad 4 tys. pojazdów. Przez te wszystkie lata Murcielago wielokrotnie potwierdzał swoją pozycję jednego z głównych graczy w segmencie samochodów sportowych. Co więcej, w samej gamie pojazdów Lamborghini, model Murcielago zajmuje szczególne miejsce, będąc najliczniejszą partią pojazdów z silnikiem V12 wyprodukowanych dotychczas przez Lambo.

Firma co jakiś czas podnosiła zainteresowanie klientów i pasjonatów, wypuszczając różne odmiany specjalne. Ostatni egzemplarz z numerem 4099 powstał w specyfikacji LP 670-4 Superveloce i trafił do klienta w Szwajcarii.

Oficjalne pożegnanie i zamknięcie produkcji miało miejsce 5 listopada. Fabryka zorganizowała z tej okazji wystawę pojazdów historycznych marki, napędzanych silnikami V12. W tym zacnym gronie pojawiły się takie modele jak 350 GT, Miura, Countach i Diablo.

źródło: Lamborghini / MT

Leave A Comment