G-Power dla silników z serii M54

Niemiecka firma G-power, specjalista od mechanicznego tuningu aut BMW, wprowadził do swojej oferty nową linię produktów pozwalających na zwiększenie mocy benzynowych silników z serii M54 BMW. Takie jednostki napędowe stosowane były w coupe i roadsterach BMW Z3, Z4, jak również niezwykle udanych i popularnych autach z serii 3 (E46) i serii 5 (E39 i E60).

G-Power dla silników z serii M54 G-Power dla silników z serii M54 G-Power dla silników z serii M54  

SK Plus Sprty Drive to linia kompresorów mechanicznych pozwalających uzyskać przyrost mocy nawet do 50 KM (w przypadku silnika 3.0). W odróżnieniu od popularnego turbodoładowania, kompresor rozwija moc równomiernie, zapewnia szybszą i bardziej spontaniczną reakcję w każdym zakresie obrotów oraz jest znacznie trwalszy. G-power może jednak poszczycić się rozwiązaniem unikalnym na skalę światową.

Badania rozwojowe prowadzone na bijącym rekordy modelu Hurricane, przy zastosowaniu technologii CFD (Computational Fluid Dynamics Analyse), zaowocowały przeprojektowaniem geometrii wirnika kompresora oraz zmniejszeniem oporów wewnętrznych urządzenia. Umożliwiło to poprawę osiągów silnika w średnim zakresie obrotów i wpłynęło na sposób w jaki dostarczana jest dodatkowa moc na koła. Chodziło o ułatwienie kierującemu panowania nad pojazdem dzięki odpowiednio zaplanowanej progresji wzrostu mocy i momentu obrotowego. Nie zapomniano także o kwestii optymalizacji spalania aut tuningowanych w ten sposób.

Kompresory SK Plus Sporty Drive są dostarczane do klientów jako kompletne zestawy zawierające wszystkie części niezbędne do przeprowadzenia modyfikacji. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom technologicznym oraz jasnej instrukcji średnio zaawansowany użytkownik może zainstalować także we własnym zakresie.

Przyrosty mocy uzyskane dzięki kompresorowi G-power SK Plus Sporty Drive w autach z manualną skrzynią biegów:

2.2 litra (M54B22)
wzrost mocy ze 170 KM do 200 KM

2.5 litra (M54B25)
wzrost mocy ze 192 KM do 230 KM

3.0 litra (M54B30)
wzrost mocy z 231 KM do 286 KM

Dla aut z automatyczną skrzynią oferowana jest linia kompresorów ze zredukowaną mocą. W tym przypadku zalecane jest stosowanie modułu E-Response optymalizującego pracę pedału gazu i jednostek sterujących silnika i skrzyni biegów.

Dobrą wiadomością jest także cena zestawu SK Plus Sporty Drive, która w Polsce, po doliczeniu wszystkich opłat i podatków wynosi wraz z dostawą 11 590 PLN. Jak za kompletne, sprawdzone i skuteczne rozwiązanie, które zamiast wielokrotnych wizyt w warsztacie i poznawania „meandrów” technicznych zagadnień tuningu, pozwoli niemal natychmiast cieszyć się jazdą optymalnie wzmocnionym autem, kwota ta wydaje się być interesującą ofertą. Dodatkową zachętą dla potencjalnych „świętych Mikołajów” jest 5% rabat udzielany na zamówienia złożone do końca roku. Akcesoria G-power dostępne są w Polsce za pośrednictwem firmy PAKO Marketing.

———————————————————

Informacja o firmie G-power

G-power jest niemieckim tunerem specjalizującym się w marce BMW znanym przede wszystkim z ekstremalnych konwersji aut bawarskiego producenta. Obecnie G-power może poszczycić się kilkoma rekordami prędkości zdobytymi przez zmodyfikowane w Aresing pojazdy. Wystarczy przywołać 372 km/h najszybszego sedana (G-power Hurricane na bazie BMW M5), 372 km/h najszybszego 4 miejscowego coupe (G-Power Hurricane RR na bazie BMW M6), czy ponad 300 km/h w SUV (G-power Typhoon na bazie BMW X5 M. Mało kto dziś pamięta problemy VW z wprowadzeniem do seryjnej produkcji Veyrona, ale warto sobie uświadomić, że powyżej 330 km/h walka o każdy dodatkowy kilometr prędkości maksymalnej staje się szczególnie trudna. Stąd nie bez znaczenia jest fakt, że na nowe auta G-power udzielana jest normalna 24 miesięczna gwarancja. Na tego typu deklaracje mogą sobie pozwolić jedynie firmy w 100% pewne swoich produktów, stosujące najwyższe standardy przy projektowaniu, wdrożeniu i produkcji elementów użytych do tuningu.

Uroki tak zmodyfikowanych mogą docenić jednak nieliczni kierowcy, gdyż cena pojazdu sygnowanego logo G-power, w przypadku pełnej modyfikacji, może wzrosnąć ponad dwukrotnie w stosunku do oryginału z BMW. Jednym z klientów G-power jest Marcin Gortat.

źródło: G-Power

Leave A Comment