Audi RS3 Sportback – poniżej 5s do setki

Po roku oczekiwań Audi w końcu zaprezentowało model RS 3 Sportback.

Audi RS3 Sportback - poniżej 5s do setki Audi RS3 Sportback - poniżej 5s do setki Audi RS3 Sportback - poniżej 5s do setki Audi RS3 Sportback - poniżej 5s do setki

Pod maską samochodu pracuje 2,5-litrowy, pięciocylindrowy silnik benzynowy zapożyczony z wersji TT-RS. Oznacza to aż 340 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego w aucie ważącym 1 575 kilogramów. Napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem dwusprzęgłowej, siedmiobiegowej przekładni S tronic.

Audi RS3 Sportback - poniżej 5s do setki Audi RS3 Sportback - poniżej 5s do setki Audi RS3 Sportback - poniżej 5s do setki Audi RS3 Sportback - poniżej 5s do setki

Wszystko to pozwala rozpędzić małe Audi od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy i maksymalnie do 250 km/h (prędkość ograniczona elektronicznie). Co ciekawe, średnie zużycie paliwa deklarowane przez producenta oscyluje w granicach 9,1 litra/100 kilometrów przy emisji CO2 na poziomie 212 g/km.

Doskonałą trakcję przy tak dużej mocy zapewnia specjalne, aluminiowe zawieszenie z kolumnami MacPhersona z przodu i układem wielowahaczowym z tyłu. Z kolei wyczynowe tarcze hamulcowe o średnicy 370 mm z przodu i 310 mm z tyłu dbają o to, aby nagłe hamowanie z prędkości bliskiej maksymalnej nie skończyło się na poboczu.

Sportowe A3 otrzyma w standardzie ksenonowe reflektory, podwójny układ wydechowy i 19-calowe obręcze aluminiowe. Wewnątrz znajdzie się natomiast skórzana tapicerka Nappa oraz wiele sportowo-luksusowych dodatków, jak choćby system informacyjny ze stoperem.

Audi RS 3 wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku. Ceny w Niemczech będą rozpoczynały się od 49 900 Euro.

źródło: WCF / Moto Target

Leave A Comment