Audi Q7 KAHN Wide Track

Wszyscy lubimy brytyjskie samochody. Aston Martin, Bentley, czy Range Rover – specjalność brytyjskiego tunera aut luksusowych KAHN Design, na całym świecie są niezaprzeczalnym synonimem dobrego smaku i prestiżu. Jednak nawet indywidualiści, gdy przychodzi do konkretnej decyzji zakupowej, najczęściej wybierają postrzegane jako „nudne i pospolite” auta niemieckie, jak choćby Audi Q7. KAHN Design jednak wie jak nakarmić wilka, aby owca była cała. Właśnie zaprezentował swoją koncepcję Audi Q7 – KAHN Wide Track.

Audi Q7 KAHN Wide Track Audi Q7 KAHN Wide Track Audi Q7 KAHN Wide Track Audi Q7 KAHN Wide Track

Tym razem z pewnością dyskrecja nie była priorytetem projektantów. Potężne białe Q7 już jako seryjne auto, choćby z racji samych gabarytów, zdecydowanie wyróżnia się na ulicy. KAHN Design jednak poszerzył nadwozie Audi o kolejne 10 cm. Było to konieczne aby zmieścić 22 calowe felgi KAHN RS-X, których wzornictwo utrzymane jest w duchu sportowej elegancji.

Audi Q7 KAHN Wide Track Audi Q7 KAHN Wide Track Audi Q7 KAHN Wide Track  

Nowy przedni zderzak zintegrowany z grilem pokrytym czarnym chromem, dodatkowymi czterema reflektorami, diodowymi kierunkowskazami i światłami dziennymi doskonale komponuje się z wyraźnie zaznaczonymi wlotami wentylacyjnymi w przednich błotnikach. Same błotniki opcjonalnie mogą być wykonane z włókna węglowego.

Nowe progi boczne odpowiedzialne są za optyczne zgranie bocznych linii nadwozia z poszerzeniami nadkoli. W tylnej partii nadwozia także znajdziemy sporo zmian. Zderzak tylny został uzupełniony o nakładkę ze stylowo wkomponowanymi chromowanymi końcówkami rur wydechowych. Spojler dachowy zyskał dodatkowy element aerodynamiczny. Przeprowadzone zmiany, choć zdecydowane, nie wydają się przesadzone. Z takim pakietem Q7 sprawia wrażenie jeszcze większego i bardziej solidnego auta o zjawiskowym charakterze.

KAHN Design zajął się także wnętrzem niemieckiego SUV’a. Nowa tapicerka utrzymana w charakterystycznej kolorystyce zachwyca wysublimowanym nowoczesnym wzornictwem, najwyższą jakością, i przede wszystkim indywidualizmem niespotykanym w seryjnych produktach Audi. KAHN Design jest obecnie jednym z najbardziej cenionych światowych tzw. Automotive FashionHouse. Wszystkie wzory tapicerki KAHN Design, także i ten, stanowią zastrzeżony wzór przemysłowy. Każdy oryginalny zestaw tapicerki, oprócz charakterystycznych metek, zaopatrzony jest w imienny certyfikat przekazywany właścicielowi auta.

Dla Audi Q7 dostępne są także modyfikacje elementów mechanicznych. W autach wyposażonych w pneumatyczne zawieszenie montuje się moduł umożliwiający obniżenie aż do 5 cm. Oczywiście w każdej chwili możliwy jest powrót do ustawień fabrycznych. Dla samochodów o tradycyjnym zawieszeniu oferowane są zestawy obniżające obejmujące nowe sprężyny oraz amortyzatory. Kierowcy ceniący sobie bezpieczeństwo mogą wybierać spośród kilku zestawów układów hamulcowych. Brzmienie auta może poprawić nowy układ wydechowy. Oferowane są także chipy zmieniające charakterystykę pracy silnika i skrzyni biegów. W zależności od modelu silnika wzrost mocy waha się od 35 do 55 KM.

Opisane powyżej modyfikacje dostępne są dla wszystkich modeli Audi Q7, zarówno przed, jak i po liftingu z roku 2009. Wszystkie części posiadają niemiecki certyfikat TUV i montowane są w punktach mocowania części oryginalnych. Wszystkie elementy dostępne są jako pakiet, bądź sprzedawane osobno. Koszt podstawowej zewnętrznej modyfikacji nadwozia wynosi 17 500 PLN netto, jednak decydujący się na pełen pakiet zmian bez większego problemu osiągną pułap 100 000 PLN. Firmę KAHN w Polsce reprezentuje firma PAKO Marketing, która wykonuje modyfikacje w zgodzie z polityką i standardami brytyjskiego tunera. Auta zmodyfikowane w Polsce objęte są w rejestrze firmy KAHN Design odrębną ekskluzywną numeracją.

źródło: KAHN Design

Leave A Comment