Audi Q5 Hybrid – debiut w LA

Audi Q5 Hybrid zadebiutuje oficjalne dopiero podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles, jednak już teraz niemiecki producent podał szczegóły projektu.

Audi Q5 Hybrid - debiut w LA Audi Q5 Hybrid - debiut w LA Audi Q5 Hybrid - debiut w LA Audi Q5 Hybrid - debiut w LA

Stylistycznie, wersja hybrydowa nie różni się znacząco od modeli z tradycyjnymi silnikami. Inżynierowie Audi zastosowali inne koła z oponami o zmniejszonych oporach toczenia. Wewnątrz znalazła się natomiast zmieniona tablica wskaźników, wśród których umieszczono wyświetlacze ukazujące działanie jednostek hybrydowych. Jedną z konsekwencji zastosowania rozbudowanego układu napędowego jest też mniejszy bagażnik, który w wersji Hybrid ma 480 litrów pojemności.

Napęd generowany jest przez dwa silniki: benzynowy 2.0 TFSI o mocy 211 KM oraz elektryczny, rozwijający 45 KM. Łączna moc utrzymuje się na poziomie 245 KM, co w połączeniu z dużym momentem obrotowym 480 Nm pozwala rozpędzić Audi Q5 Hybrid od 0 do 100 km/h w 7,1 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 222 km/h. Producent obiecuje, iż w parze z doskonałymi osiągami będzie szło relatywnie niskie zapotrzebowanie na paliwo. Dodatkowo, samochód będzie w stanie przejechać do 3 kilometrów wyłącznie na zasilaniu elektrycznym.

źródło: WCF / MT

Leave A Comment