Premiera nowego BMW X3

28 października 2010

Do Polski trafi już wkrótce nowe BMW X3. Najnowsza wersja SAVa jest bardziej przestronna i komfortowa, a przy tym jeszcze bardziej dynamiczna i oszczędna od poprzednika. Podczas warszawskiej premiery auta jego dynamikę i miejski charakter podkreślali wielbiciele miejskich sportów: parkoura i akrobacji na BMXach.

Premiera nowego BMW X3 Premiera nowego BMW X3 Premiera nowego BMW X3 Premiera nowego BMW X3

Trudno ulepszyć coś, co wydaje się idealne – a jednak druga generacja BMW X3 ma szansę przyćmić sławę pierwszej w stworzonej przez siebie klasie aut. Napęd na cztery koła BMW xDrive, który miał swoją premierę rynkową właśnie wraz z tym modelem w 2003 roku, zwiększona moc silników oraz najnowocześniejsze rozwiązania BMW Efficient Dynamics sprawiają, że kierowcy z pewnością docenią płynne, a jednak znaczące przejście od poprzedniej do nowej wersji X3.

Premiera nowego BMW X3 Premiera nowego BMW X3 Premiera nowego BMW X3 Premiera nowego BMW X3

Wydajność i właściwości jezdne nowego BMW X3 ustanawiają nowy standard w tej klasie samochodów. Design nowego modelu ma cechy typowe dla rodziny modeli X, a jednocześnie bardzo elegancką linią nadwozia. Dzięki przestronnemu, wyjątkowo funkcjonalnemu wnętrzu, można doskonale łączyć wygodę podróżowania i potrzeby transportowe.

Dziennikarze obecni na polskiej premierze doceniali elegancję, i sportowy charakter nowego modelu. Prowadzący imprezę, Marcin Wojciechowski, z zachwytem udowadniał gościom, że mimo pokaźnego wzrostu zachowuje pełen komfort siedzenia w fotelu kierowcy, co okazuje się rzadkością w przypadku większości samochodów dostępnych na rynku. Pytany przez Marcina o własne wrażenia na temat samochodu prezes BMW Polska, Andreas Biehler przyznał, że ze względu na zalety nowego modelu, byłby gotów na zamianę swojego służbowego BMW serii 7 na BMW X3.

Premiera nowego BMW X3 Premiera nowego BMW X3 Premiera nowego BMW X3 Premiera nowego BMW X3

Nowe BMW X3 zastąpi dotychczasowy model, który okazał się hitem na rynku motoryzacyjnym na całym świecie. W ciągu 7 lat istnienia pierwszej generacji BMW X3 sprzedano ponad 600 tysięcy egzemplarzy tego wszechstronnego pojazdu. Zaprezentowany w 2003 roku, jako pierwszy i przez pewien czas jedyny samochód premium w tej klasie aut, BMW X3 z inteligentnym napędem na cztery koła BMW xDrive i wszechstronnym wnętrzem spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem na międzynarodowych rynkach samochodowych.

W rezultacie, model ten stał się punktem odniesienia pod kątem właściwości jezdnych dla pozostałych modeli z konkurencyjnego sektora pojazdów SAV. BMW X3 zdobyło szereg nagród za wysoki poziom bezpieczeństwa, duży stopień zadowolenia klientów, niezawodność, utrzymywanie stabilnej wartości, a także najwyższe pozycje w rankingach awaryjności ADAC.

źródło: BMW

Leave A Comment