Kia Optima debiutuje w Paryżu

6 października 2010

Premiera modelu Kia Optima była jedną z największych atrakcji tegorocznego salonu motoryzacyjnego w Paryżu.

Kia Optima debiutuje w Paryżu Kia Optima debiutuje w Paryżu Kia Optima debiutuje w Paryżu Kia Optima debiutuje w Paryżu

Koncepcję tego pojazdu oparto na czterech podstawowych elementach: Wybitna Stylizacja − a więc niepospolita linia nadwozia i zorientowany na kierowcę układ wnętrza; Wiodące w Klasie Osiągi − czyli poddane downsizingowi, lecz mocniejsze silniki z sześciostopniowymi skrzyniami przekładniowymi; Komfort i Przestrzeń we wnętrzu − tj. nowa platforma o wydłużonym rozstawie osi oraz Zaawansowane Wyposażenie − w postaci licznych opcji high-tech.

Kia Optima debiutuje w Paryżu Kia Optima debiutuje w Paryżu Kia Optima debiutuje w Paryżu

Od momentu swej premiery, auto dostępne będzie w Europie z dwoma silnikami do wyboru: benzynowym o pojemności 2,0 litrów i mocy 170 KM oraz 136-konnym wysokoprężnym o pojemności 1,7 litra. W terminie późniejszym oferowana będzie także druga wersja 1,7-litrowego Diesla o mocy podwyższonej do 160 KM. Wszystkie silniki dostępne będą w parze z sześciostopniową przekładnią manualną lub automatyczną.

Tak jak wszystkie inne modele Kia oferowane w Europie, Kia Optima objęta będzie 7-letnią (150 000 km) gwarancją producenta, którą w całości „dziedziczyć” mogą kolejni właściciele samochodu.

Wyposażenie standardowe obejmować będzie (w zależności od wersji modelowej) m.in. szyby atermiczne (Solar Glass) oraz kierunkowskazy w obudowach lusterek zewnętrznych. We wszystkich poziomach wyposażenia przewidziano elektryczne sterowanie podparcia lędźwiowego fotela kierowcy chromowane nakładki słupków ‘A’ do ‘C’, klimatyzację manualną, elektrycznie sterowane okna przednie i tylne, radioodbiornik CD z sześcioma głośnikami, zdalnie sterowany zamek centralny i alarm przeciwkradzieżowy.

Dostawy Optimy na rynki światowe pochodzić będą z koreańskiej fabryki Hwasung. Samochody przeznaczone na rynek chiński produkowane będą od 2011 roku w Chinach.

źródło: Kia

Leave A Comment