Fiat 500 najbardziej niezawodny

14 października 2010

Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego GTÜ opublikowało raport na temat jakości samochodów używanych. Podstawą raportu na rok 2011 jest 5 mln przeglądów technicznych dokonanych na samochodach używanych. Na tej podstawie eksperci stuttgarckiej organizacji kontroli i rzeczoznawców GTÜ /Niemieckie Stowarzyszenie nadzoru Technicznego / ustalili mocne i słabe strony 215. popularnych modeli. Nowy raport GTÜ na temat samochodów używanych ma na celu ułatwić prawidłowy wybór i trafne decyzje zakupowe.

Fiat 500 najbardziej niezawodny Fiat 500 najbardziej niezawodny Fiat 500 najbardziej niezawodny Fiat 500 najbardziej niezawodny

Wśród samochodów segmentu A i B – w rankingu jakości pojazdów w wieku 1 – 3 lat – Fiat 500 zajął bezapelacyjnie pierwsze miejsce, wyprzedzając Toyotę Yaris i Mazdę 2.

Przypomnijmy, że wg Niemieckiego Automobilklubu ADAC w rankingu niezawodności samochodów segmentu A i B za rok 2008, inny model koncernu – Fiat Panda zajął pierwsze miejsce, pozostawiając za sobą Toyotę Aygo i Peugeota 206. W tym samym rankingu, Fiaty Punto i Grande Punto zostały sklasyfikowane na wysokim czwartym miejscu.

Także za rok 2009 wg ADAC – Fiat Panda został uznany za najbardziej niezawodny model na rynku w klasie samochodów małych, wyprzedzając VW Foxa / w klasyfikacji samochodów które zostały po raz pierwszy zarejestrowane w roku 2009 /.

Zarówno Fiat Panda, jak i 500-tka szczycą się wieloma otrzymanymi prestiżowymi nagrodami, a Fiat Auto Poland, gdzie są produkowane – zalicza się do najlepszych w światowym przemyśle samochodowym / m.in. w 2007 roku tyski zakład Fiat Group Automobiles dołączył do prestiżowego grona przedsiębiorstw „Word Class Manufacturing”, tj. posiadających i stosujących najlepsze i najskuteczniejsze metody zarządzania systemem produkcyjnym w skali światowej /.

Wcześniej, w 2004 roku, zakład otrzymał Polska Nagrodę Jakości, a w 2005 roku był Finalistą Europejskiej Nagrody Jakości – EFQM, jako pierwsze polskie przedsiębiorstwo w historii tego konkursu. Pierwsze miejsca dla Fiatów: Pandy i 500-tki w wyżej wymienionych niemieckich rankingach to potwierdzenie najwyższych standardów jakościowych stosowanych w tyskim zakładzie koncernu Fiat.

Do końca września b.r. Fiat Auto Poland wyprodukował 1 816 985 Pand i 597 431 500-tek, głównie na eksport / ok. 97 proc. /.

źródło: Fiat

Leave A Comment