Audi TT RS z 7-biegowym DSG

Najmocniejsza odmiana modelu TT otrzymała skrzynię biegów S tronic.

Audi TT RS z 7-biegowym DSG Audi TT RS z 7-biegowym DSG Audi TT RS z 7-biegowym DSG Audi TT RS z 7-biegowym DSG

Ogniste Audi TT w wersji RS nareszcie zostało wyposażone w superszybką skrzynię S tronic o 7 przełożeniach. Nowy mechanizm ma nie tylko wpłynąć na podniesienie komfortu jazdy, ale również na obniżenie spalania i poprawę osiągów.

Audi zapowiedziało, iż nowa skrzynia trafi do obydwu odmian nadwoziowych. Siódmy bieg został pomyślany jako nadbieg, który pozwala na obniżenie prędkości obrotowej silnika, co w rezultacie wpływa na zmniejszenie spalania.

Ponadto do dyspozycji kierowcy oddano 2 tryby automatyczne i tryb manualny, w którym biegi zmieniane są łopatkami przy kierownicy lub lewarkiem. Automatyczna skrzynia biegów S tronic posiada również opcję szybkiego startu, która pozwala na maksymalne wykorzystanie turbiny przy jednoczesnym małym uślizgu kół.

W rezultacie TT RS ze skrzynią S tronic przyspiesza lepiej niż wersja z manualem. Odmiana coupe potrzebuje teraz 4,3 sekundy by osiągnąć 100 km/h. Średnie spalanie wg. danych Audi to 8,5 l/100km.

Samochód trafi do salonów jeszcze w tym miesiącu. W Niemczech za TT RS coupe trzeba będzie zapłacić 58,3 tys. euro, a za roadstera 61,5 tys. euro.

źródło: Audi

Leave A Comment