Aston Martin Cygnet otrzymał zielone światło

Aston Martin poinformował, iż produkcja modelu Cygnet rozpocznie się w 2011 roku w siedzibie głównej koncernu w Warwickshire.

Aston Martin Cygnet otrzymał zielone światło Aston Martin Cygnet otrzymał zielone światło Aston Martin Cygnet otrzymał zielone światło Aston Martin Cygnet otrzymał zielone światło

“Nasi klienci potrzebują niewielkiego pojazdu, który sprawdzi się w miejskiej eksploatacji, a jednocześnie będzie stylowy i wielofunkcyjny. Czas na zmiany i bezkompromisowe działanie.” Tak o wprowadzeniu na rynek nowego modelu wypowiasda się dr Ulrich Bez, dyrektor zarządzający Aston Martin.

Aston Martin Cygnet otrzymał zielone światło Aston Martin Cygnet otrzymał zielone światło Aston Martin Cygnet otrzymał zielone światło

W praktyce mały Aston to brat bliźniak Toyoty iQ. Jedynymi elementami wyróżniającymi samochód są nietypowe klamki zewnętrzne, przestylizowane zderzaki z przodu i z tyłu, zmienione reflektory i światła tylne oraz eleganckie obręcze aluminiowe.

We wnętrzu modelu Cygnet również można odnaleźć elementy dzielone z japońską konstrukcją, choć projektanci z firmy Aston Martin starali się je ukryć pod wysokogatunkowymi materiałami wykończeniowymi.

Pod maską samochodu znajdzie się najprawdopodobniej benzynowy silnik o pojemności 1,33-litra – ten sam, który napędza Toyotę iQ.

Ceny, jak przystało na markę premium, będą rozpoczynały się od około 22 000 Euro.

źródło: Aston Martin / MT

Leave A Comment