Octavia Green E Line Concept – elektryczna Skoda

Skoda wprowadza innowacyjny, ekologiczny model Octavii. Będzie to pierwszy zasilany elektrycznie pojazd marki.

Octavia Green E Line Concept - elektryczna Skoda Octavia Green E Line Concept - elektryczna Skoda Octavia Green E Line Concept - elektryczna Skoda  

Zasięg tego nowego, napędzanego elektrycznie auta to 140 km na jednym załadowaniu. Moc maksymalna silnika – 115 KM. Testowa seria modelu zostanie wypuszczona w 2011 roku.

Podczas paryskiego pokazu Motorshow 2010 odbędzie się premierowy pokaz Skody Octavii Green E Line. Pierwsza w historii Skoda z napędem elektrycznym podkreśla rosnący potencjał i kompetencje technologiczne zespołu w tej dziedzinie. Pierwsze testy grupy tych pojazdów zaplanowano na 2011 rok.

Mobilni, zadowoleni ludzie i czyste środowisko – to założenia Skody. Jazda samochodem bez emisji szkodliwych substancji – to wizja przyszłości. Prezes Zarządu Skoda Auto dr Winfried Vahland mówi: „Octavia Green E Line doskonale podkreśla założenia marki – mobilność w połączeniu z ochroną środowiska.”

Wersja Green E Line bazuje na modelu Skoda Octavia Combi. Modułowa konstrukcja auta sprawdza się idealnie w organizowaniu elektronicznego napędu, ładowaniu i zachowaniu stałęj mocy 60 kW i maksymalnej mocy 85 kW. Maksymalny moment obrotowy – 270 Nm – osiągany już na starcie pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h zaledwie w dwanaście sekund.

Napędzana nowoczesnym akumulatorem litowo-jonowym Skoda Octavia Green E Line doskonale sprawdza się w codziennej jeździe po mieście. Auto porusza się sprawnie i płynnie. Bateria, umiejscowiona w środkowej i tylnej części podłogi, składa się ze 180 ogniw i waży ok. 315 kg. Nie ma to jednak wpływu na wielkość bagażnika, ani na komfort jazdy pięciu pasażerów. Kabina pasażerska modelu jest identyczna z tą w Octavii Combi.

Deska rozdzielcza została zaprojektowana tak, by kierowca był na bieżąco informowany np. o zużyciu energii i miał wszystko pod kontrolą, w każdej sytuacji.

Skoda Octavia Green E Line zwraca uwagę swoim przyjaznym wyglądem. Biało-perłowy kolor nadwozia oraz eleganckie chromowane wykończenia, zauważalne z przodu i z tyłu auta, a także na kołach, doskonale kontrastują z czarnym dachem, wyposażonym w zintegrowane panele fotowoltaiczne, wytwarzające energię.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, potrzebnych dla dalszego rozwoju napędu elektrycznego, Skoda Auto planuje wypuścić serię testową Octavii Green E Line już w 2011 roku.

źródło: Skoda

Leave A Comment