Nissan Juke – Premiera w Polsce

3 września 2010
Bez kategorii, Nissan Nowości

2 września 2010 roku w jednym z warszawskich klubów odbyła się oficjalna polska premiera nowego modelu Nissana, małego crossovera Juke.

Nissan Juke - Premiera w Polsce Nissan Juke - Premiera w Polsce Nissan Juke - Premiera w Polsce Nissan Juke - Premiera w Polsce

Juke jest najmniejszym z gamy crossoverów Nissana. Na rynku plasuje się poniżej modelu Qashqai oraz topowego Murano. Według zapewnień producenta jest połączeniem auta typu SUV oraz samochodu sportowego.

Świadczyć o tym ma dynamiczna sylwetka o opadającej linii dachu, zwiększony prześwit, opcjonalny napęd 4×4 (z dynamicznym podziałem momentu obrotowego na każde z tylnych kół) a także mocne silniki. Oprócz znanych wcześniej jednostek 1,5 dCi (110 KM), benzynowego 1,6 (117 KM) pojawia się nowatorska konstrukcja – topowy silnik benzynowy 1,6 DiG-T z turbosprężarką oferujący 190 koni mechanicznych.

Nissan Juke - Premiera w Polsce Nissan Juke - Premiera w Polsce Nissan Juke - Premiera w Polsce Nissan Juke - Premiera w Polsce

Juke może być wyposażony w manualne skrzynie biegów o pięciu lub sześciu przełożeniach oraz bezstopniową automatyczną przekładnię CVT. Nowinką jest także Nissan Dynamic Control System zaprezentowany przez Nissana po raz pierwszy – system pozwalający na wybór trybów pracy układu napędowego (normalny, dynamiczny i ekonomiczny) oraz m.in. klimatyzacji, co ma pozwolić na optymalizację kosztów użytkowania Juke’a.

W parze z nowoczesną i ekstrawagancką stylistyką nadwozia idzie odważnie i ciekawie zaprojektowane wnętrze crossovera. Uwagę zwraca zwłaszcza lakierowany, czerwony lub srebrny tunel środkowy nawiązujący kształtem do baku motocykla sportowego.

W prezentacji uczestniczyli przedstawiciele władz koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej, którzy podkreślali , że Polska jest dla nich kluczowym rynkiem zbytu w Europie ze względu na bardzo dobre i dynamicznie rosnące wyniki sprzedaży. Motorem napędowym sprzedaży jest obecnie Nissan Qashqai mieszczący się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych aut w Polsce.

Wprowadzony niedawno do modelu Murano nowy silnik diesla oraz zaprezentowany właśnie Juke z pewnością jeszcze zdynamizują sprzedaż o czym świadczą zebrane już zamówienia przed sprzedażowe. Według ogłoszonego cennika Juke będzie dostępny w cenie od 57,900 zł za wersję Visia z silnikiem 1.6 do 92,600 zł za najmocniejszą odmianę Tekna z napędem 4×4 i silnikiem turbo. Oczywiście wyposażenie dodatkowe może podnieść ostateczną cenę konkretnego egzemplarza.

źródło: autowizja.pl / tekst i zdjęcia: Artur Mierzejewski

Leave A Comment