KTM X-Bow R – jeszcze bardziej szalony

Superlekki X-Bow dostarcza wyjątkowych wrażeń w czasie jazdy. Mimo to firma postanowiła wypuścić jego jeszcze bardziej szaloną odmianę R.

KTM X-Bow R - jeszcze bardziej szalony KTM X-Bow R - jeszcze bardziej szalony KTM X-Bow R - jeszcze bardziej szalony  

„Zwyczajny” X-bow to dopuszczony do ruchu, dwumiejscowy bolid drogowy, który swojemu kierowcy pozwala doświadczyć niezwykle bezpośrednich wrażeń z jazdy. 240-konna jednostka 2,0 pochodzi od VW i zapewnia ważącemu 790 kg pojazdowi nieziemskie przyspieszenia. Jednak austriacka manufaktura (głównie specjalizująca się w motocyklach) doszła do wniosku, że aktualne osiągi X-Bowa nie są wystarczające. W ten sposób narodziła się wersja R.

Samochód posiada ten sam 2-litrowy silniki TFSI, jednak jego moc wynosi 300 KM! Kolejne modyfikacje objęły również układ kierowniczy i zawieszenie, które zostało dodatkowo obniżone. KTM wraz z nowym modelem zaoferowało również dwa nowe pakiety wyposażenia. Opcja Sport dedykowana jest tym, którzy chcą swoim KTM-em poruszać się po drogach publicznych, tymczasem pakiet Racing to grupa modyfikacji przystosowujących X-Bowa R do jazdy wyścigowej na torze. Więcej szczegółów na temat całej konstrukcji dowiemy się na początku 2011 r.

źrodło: KTM / WCF

Leave A Comment