Ford wprowadza zmiany w swoich pick-upach

Już niedługo model Ranger zostanie zastąpiony nowym, globalnym pick-upem.

Ford wprowadza zmiany w swoich pick-upach Ford wprowadza zmiany w swoich pick-upach Ford wprowadza zmiany w swoich pick-upach Ford wprowadza zmiany w swoich pick-upach

Ford podjął decyzję o zawieszeniu sprzedaży modelu Ranger w USA. Niewielki pick-up nie znalazł uznania w oczach amerykanów i sprzedaje się coraz gorzej – w tym roku zaledwie 35 tys. „strażników” znalazło swoich nabywców w USA. Jednak Ford nie zamierza całkowicie zaprzestać produkcji swojego małego pick-upa. Już niedługo w Australii zostanie zaprezentowany nowy, globalny model, który poziomem wyposażenia i wielkością ma nawiązywać do Forda F-150.

Auto trafi na 180 rynków na całym świecie, istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że będzie oferowany również w Polsce. Pod maską znajdzie się gama mocnych, ale jak obiecuje Ford, również i ekonomicznych silników benzynowych i Diesla. Należy się spodziewać m.in jednostki 1,6 EcoBoost, jak i 3-litrowego diesla TDCi. Nie wiadomo kiedy samochód trafi ostatecznie na rynek, ale powinno to nastąpić jeszcze w przyszłym roku. Aktualnie produkowany w USA Ranger zakończy swój żywot w pierwszym kwartale 2011 r.

źródło: WCF / Moto Target

Leave A Comment